Скандальні «Мовні патрулі» в Дніпрі нарвалися на бійку з дівчиною

logo

Скандальні «Мовні патрулі» в Дніпрі нарвалися на бійку з дівчиною

Представники так званих «мовних патрулів» в Дніпрі спровокували бійку з дівчиною під час свого «патрулювання» в районі вулиці Калинової. Про це Дніпрограду повідомила учасниця конфлікту Аліна Новикова.

За словами дівчини, «мовний патруль» вирішив спровокувати її в той час, коли вона розмовляла по телефону.

«Я стояла біля Калинівського ринку коли до мене підійшли два молодика у військовій формі ЗСУ. Вони спитали мене чи я знаю про законопроект, згідно якого я начебто забов’язана розмовляти українською мовою. Також вони додали, що я маю заплатити їм штраф у розмірі 150 гривень або мене відведуть у райвідділок. Я спитала чому вони надягнули військову форму і чи вони демобілізовані бійці. Після цього сталася суперечка, яка переросла у штовханину», — розповіла Аліна Новикова.

Також вона повідомила, що після бійки молодики побігли у невідомому напрямку. У свою чергу, дівчина написала заяву в поліцію за фактом провокації з боку членів «мовного патруля». Протягом найближчого часу правоохоронці мають відкрити кримінальне провадження.

Нагадаємо, що на рахунку «мовних патрулів» вже є одне кримінальне провадження за статтею 161 Кримінального кодексу України.

Наразі відомо, що, що учасниками провокаційних акцій є члени організації «Стоп-нелегал», що згодом визнали й самі «активісти». Таким чином, вже незабаром «мовні патрулі» відповідатимуть за свої дії перед правоохоронною системою.

Окрім цього, Facebook на вимогу Мінінформполітики заблокував фейкові сторінки, з яких запускали «мовний патруль»

Автор: Антон МОРОЗ