Скандал у Дніпрі: просто на території школи планують будівництво 23-поверхівки (Відео)

logo

У Дніпрі на території школи планують будівництво 23-поверхівки
У Дніпрі на території школи планують будівництво 23-поверхівки

5 канал

Дніпро

20.06.2018 21:05

Громадські активісти наголошують – за такою самою схемою землю забрали вже у трьох дніпровських шкіл

Півсотні людей пікетували міську раду у Дніпрі. Вимагали припинити будівництво хмарочоса на території школи. Батьки учнів та громадські активісти переконані, що без корупційної складової вивести з-під порядкування 35 соток шкільної землі би не вдалося. У ситуації розбирався «5 канал».

«Ось будівля школи, а ось територія вже не наша виходить зараз. Забір наш, а територія не наша. І на ній збираються, фактично впритул, ставити 23 поверхи», – батьки учнів згуртувалися, дізнавшись, що біля школи №10 планується будівництво висотки. На знак протесту зо півсотні людей прийшли під стіни міської ради. Люди вимагали припинити будь-які роботи на пришкільній території.

Батьки школярів обурились, що на території школи викорчували півсотні дерев. «Ми не знали, що ця земля готується вже давним-давно. Школа старих років, школа просто не витримає», – бідкається мати школярки Вікторія Коломоєць.

За темою

Процес відчуження землі почався майже 10 років тому. Нинішній власник володіє третиною шкільної території. Спочатку з підпорядкування школи вивели будівлі, де розташовувалися майстерні, а потім ще й 35 соток землі.

«Це будівля є власністю власника. Вона була переведена в 2009 році з громадського будинку до приватного, де проживає сім’я. Це рішення суду, от дивина. І потім за цією справою була переведена земля для цього будинку», – розповідає директор школи Валентина Івлєва.

Позов до нового власника землі школа торік програла. Без тіньової схеми таке відчуження не могло відбутися, переконують активісти-антикорупціонери. Міські чиновники переконують – у теперішнього власника пришкільної землі документи оформлені належним чином. На цій підставі й дали дозвіл на спорудження будинку.

«Міська рада не міг відмовити, не дати ці документи. Там всі документи в порядку в забудовника, реально – папірчик до папірці, на жаль. Але до тих пір, поки він не вирішить питання зі школою і батьками, будівництва там не буде», – запевняє міський голова Дніпра Борис Філатов.

Громадські активісти наголошують, що за такою самою схемою землю забрали вже у трьох дніпровських шкіл.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, «5 канал»

Відео за темою

«Кожні 15 хвилин»: на пляжі Одеси просто в море скидають нечистоти – ФОТО