Січеславщина прийняла перший Всеукраїнський конгрес старост об’єднаних громад

logo

 Січеславщина прийняла перший Всеукраїнський конгрес старост об’єднаних громад

На Січеславщині за ініціативи обласного Центру розвитку місцевого самоврядування та за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» пройшов масштабний Всеукраїнський Конгрес старост ОТГ. Сьогодні, 25 травня, у приміщенні Дніпропетровської обласної ради учасники заходу підбили підсумки Конгресу. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Сьогодні ви побачили, що нашій області є що показати та є чим поділитися із колегами. Сподіваюсія вам сподобалося в нашій області, чи то Дніпропетровській, чи то Січеславській. Сто відсотків назва регіону має позбутися комуністичного минулого, але без політики. Лише за думки містян. Ми зробимо це спокійно і неполітизовано», — виступив з вітальним словом голова облради Гліб Пригунов.

На Конгрес старост об’єднаних територіальних громад з’їхалися понад 200 старост з цілої України. Протягом двох днів старости ділилися досвідом і вирішували спільні проблеми. 

«Старости громад — це неймовірно талановиті люди. Вони романтики децентралізації, завдяки їм створені громади, завдяки їм сьогодні стають успішними колись обездолені села, а тепер — вони з великою впевненістю крокують у майбутнє. Старости – це лідери громад», — говорить директор Дніпропетровського ЦРМС Олена Тертишна.

Відтак, у рамках програми делегації відвідали старостинські округи Дніпропетровської області. Зокрема, про роль старости у розвитку безпеки можна буде дізнатися на практичній локації у Слобожанській ОТГ.

«Школа відома на усю Україну своїм інноваційним підходом до освіти — впровадженням STEM освіти. Діти презентували квадракоптери, телескоп, теплиці, сонячну електростанцію. Ми досі під враженням», — розповіла в.о. Нетребівського старостинськоо округу Томашпільської ОТГ Валентина Дубчик.

Окрім того,  формуванню громадської думки щодо реалізації проектів делегація навчилася у Новоолександрівській ОТГ. На локації в Солонянській ОТГ обговорювали місію старости в розвитку освітнього, культурного та спортивного простору громади, а в Петриківській – брендування й розвитку креативних індустрій.

По завершенні старости обговорили все побачене й почуте й напрацювали резолюцію Конгресу, за яку й проголосували. У Резолюцію увійшли пропозиції визначення дати святкування Дня старости, проведення щорічного Конгресу, створення Асоціації старост у кожній області та інше.

Автор: Дарина ТВАРА