Школяр з Павлограда, якого обвинувачують у подвійному вбивстві, пив у день злочину горілку

logo

Свідок стверджує, що не помітив нічого незвичайного в поведінці свого друга і що він не був п’яний. Близько 23.13 того ж вечора йому подзвонив Земцов і почав говорити про якусь різанину і просити приїхати. Коли свідок під’їхав на своїй машині до будинку Земцова, той вийшов до нього і почав говорити, що когось убив. Свідок стверджує, що у темряві не помітив на його одязі слідів крові. Але оскільки Земцов говорив про якесь вбивство, не ризикнув посадити його у своє авто і відправив до гаражу пішки. Сам поїхав на машині і вже в гаражі чекав на обвинуваченого. 

Коли той підійшов, свідок одразу побвачив, що в нього з ноги йде кров. В крові були також джинси і руки. Свідок почав розпитувати, що сталося, але Земцов зміг тільки сказати, що когось підрізав і упав у сніг. Хлопець не знав, що йому робити, тому перев’язав Земцову поранену ногу і подзвонив його батькові. Той приїхав на своєму авто, і вони вдвох відвезли обвинуваченого до 4-ї міської лікарні. 

Як стверджує свідок, його другу було так зле, що вони нічого не дізналися від нього про події того вечора.

Оскільки решта свідків до суду не з’явилися, колегія суддів вирішила змінити порядок розгляду справи і почати досліджувати письмові докази, зібрані слідством. Вони складаються з 5 томів, які представник обвинувачення передав суду ще під час першого засідання. 

Перший з них, який встигли розглянути 14 серпня, містить 110 документів на 250 аркушах. Серед них витяги з ЄРДР, рапорти поліції, протоколи, фотоматеріали та диски з відео фіксацією  огляду місця злочину, домоволодіння свідка, до якого прибігла по допомогу потерпіла, домоволодіння батьків обвинуваченого, протоколи огляду одягу обвинуваченого та його жертв, протоколи допитів свідків, тощо. Ніхто з учасників процесу не вимагав перегляду відеозаписів, доданих до матеріалів справи. Під час огляду господарчих будівель на подвір’ї батьків Земцова слідчі виявили в ямі під унітазом у приміщенні вбиральні закривавлений ніж. Вітчим Земцова заявив у суді, що ніколи раніше не бачив знайдений ніж і не знає, як він потрапив туди, де його знайшли.

Як повідомив голова суддівської колегії, під час огляду одягу обвинуваченого, що був на ньому під час скоєння злочину, слідчі виявили докази того, що він цікавився окультизмом. При собі в той вечір він мав тонкий учнівський зошит з написом на обкладинці «Окультний розвиток сили волі», а також аркуш з написом від руки «Культ розвитку внутрішніх сил». Суддя продемонстрував зошит і малюнки в ньому що є в матеріалах справи, учасникам судового процесу. Наразі невідомо, чи ці записи зроблені самим обвинуваченим. 

Після дослідження частини письмових документів суд мав намір оголосити перерву в засіданні до 30 серпня. Але адвокат обвинуваченого заявив про неможливість своєї участі в судовому засіданні в цей день.

У зв’язку з цією обставиною виникла необхідність у терміновому розгляді питання про продовження обвинуваченому терміну перебування під вартою. Суд оголосив перерву на півгодини, протягом якої сторона обвинувачення мала підготувати відповідне клопотання.

Після поновлення засідання прокурор звернувся до суду з клопотанням про продовження Земцову терміну перебування під вартою ще на 60 діб. Адвокат підсудного просив суд відправити свого підзахисного під домашній арешт. Розглянувши клопотання сторін, суд  відхилив клопотання адвоката і залишив Земцова під вартою до 12  жовтня включно.

В судовому засіданні оголосили перерву до 12.00 30 серпня. Якщо до цього часу адвокат підсудного надасть документальне підтвердження неможливості своєї участі у процесі в призначений день, засідання продовжать о 12.30 24 вересня. Також судді визначили дати двох наступних судових засідань 27 вересня та 1 жовтня.