Шевченкіана Дмитра Яворницького: краєзнавець Микола Чабан розповів про зв’язок Кобзаря та Козацького Батька Січеславщини

logo

Шевченкіана Дмитра Яворницького: краєзнавець Микола Чабан розповів про зв’язок Кобзаря та Козацького Батька Січеславщини

Сьогодні, 16 березня, у Садибі Дмитра Яворницького відбулася лекція відомого краєзнавця та журналіста Миколи Чабана, яка була присвячена «Шевченкіані» Козацького Батька Січеславщини. Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Не дивлячись на те, що Дмитро Яворнцький та Тарас Шевченко жили у різні часові проміжки, наш земляк присвятив чимало часу для вивчення життя та збереження пам’яті про Кобзаря.

«В Садибі Яворницького з перших років її створення завжди відбувалися заходи, присвячені Тарасу Шевченку. Протягом останніх двох років ми проводимо такі заходи у лекційному форматі – як стандартних, так й інтерактивних», — розповіла завідувач Садиби Яна Тимошенко.

Перед початком лекції гостям було продемонстровано архівний запис відзначення одного із «шевченківських днів» у Садибі Яворницького, що відбулося на початку 1990-х років. На записі можна побачити виконання пісні на один із віршів Дмитра Яворницького, присвячений Кобзарю

У свою чергу, краєзнавець Микола Чабан зауважив, що Яворницький зіграв значну роль не тільки у дослідженні життя Тараса Шевченка, а і у затверджені його імені в нашому місті. Зокрема, за участі Дмитра Яворницького було ініційовано створення пам’ятника Тарасу Шевченку, видання його віршів в місті та проведення свята на честь Шевченка у 1913 році.

«Однією з головних подій Дмитра Яворницького стало видання «Гайдамаків» у 1885 році, коли він об’єднався разом із вихідцем з Бердянську Опанасом Сластіоном. В результаті у Петербурзі було одночасно видано «Кобзар» і «Гайдмаків» з передмовою Дмитра Івановича Яворницького», — розповів Микола Чабан.

Лекцію завершили виступом музиканта Петра Ткаченка, який виконав пісні про Шевченка та козаків для гостей Садиби.

Нагадаємо, що щочетверга у Січеславській Просвіті Микола Чабан читає лекції про життя українських емігрантів.

Автор: Антон МОРОЗ