Шановні люди — депутат і професор — почубились через проект будівництва ГЕС

logo

17.02.2017 09:50

Шановні люди - депутат і професор - почубились через проект будівництва ГЕС

Професор кафедри гідротехнічного будівництва Національного університету водного господарства і природокористування Дмитро Стефанишин виступив проти будівництва ГЕС у Дністровському каньйоні, оскільки вважає таке рішення «злочинним». А депутат Верховної Ради Олег Барна узявся йому погрожувати.

Дмитро Стефанишин написав про ці погрози у соцмережі Фейсбук.

— Як науковець, я не вірив, що хтось взагалі візьметься за цей проект — будівництва ГЕС у Дністровському каньйоні, — розповідає про суть конфлікту професор. — Нормальний інженер-гідротехнік ніколи цього не дозволив би! Олег Барна, що агітує людей у придністровських селах за це будівництво, втрутився у дискусію. Поводив себе не зовсім адекватно. Сказав, що я – ніхто. А потім додав: «Якщо не закриєш рот, то тобі допоможуть його закрити».

Даруйте, але я маю право висловлювати свої думки! Особливо, якщо мова йде про можливу загрозу для природи та людей. Але ті, хто при владі, перестали поважати науку, науковців і простих громадян. Більшість рішень вониприймають проти людей, проти законів.

— Чому ви проти будівництва ГЕС у Дністровському каньйоні?

— Громаді кажуть, що ГЕС допомагатиме боротися з паводками. Це все брехня, свідомий обман людей, який може призвести до ще більших проблем. З точки зору захисту від повеней, сам каньйон затримує води Дністра. 90 відсотків паводку формується до каньйону, а перед ним – широка долина. Каньйон служить природною перешкодою для формування паводку. Уявіть собі, що в цьому каньйоні з’являться додаткові перешкоди. З часом це може призвести до справжнього лиха. Страждатимуть села, а Галич опиниться в зоні постійного ризику затоплення. Будівництво ГЕС у Дністровському каньйоні загрожує також паводками селам на межі Тернопільської та Чернівецької областей.

А Барна став їздити селами, де хочуть розмістити ГЕС, і не пускати на збори тих людей, чиї села може затопити. Таких гідроелектростанцій загалом планують побудувати шість. Вони хочуть організувати техніко-економічнеобґрунтування за рахунок бюджету. Дністровську гідроакумулюючу станцію вже 30 років будують, а ГЕС – 10 років. Це викачка грошей з бюджету, наших грошей.

— Чи є альтернатива ГЕС?

— Для прикладу, вітрові електростанції, які успішно працюють в Данії.

Тетяна ВУЙЛОВА

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter