Рух «Чесно» помітив порушення «дня тиші» у Львові, Дніпрі та Слов’янську

logo

17:49 21.11.2020

Рух "Чесно" помітив порушення "дня тиші" у Львові, Дніпрі та Слов’янську

Журналісти руху «Чесно», який спостерігає за місцевими виборами, фіксують порушення «дня тиші» у містах, де 22 листопада відбудеться другий тур місцевих виборів.

Згідно із законом, вся зовнішня політична реклама має бути прибрана з вулиць за день до виборів. Однак кандидати ведуть приховану агітацію, використовуючи символи та стилістику своїх партій і особистих кампаній.

У Львові, як і під час першого туру виборів, розміщені борди, що за ідентичними гаслами («Львів – місто, де хочеться жити! «), символами, кольорами та шрифтами, розміщенням на тих самих інформаційних площинах натякають на кандидата від «Європейської солідарності» Олега Синютку.

Також у Львові в «день тиші» розміщена соціальна реклама під брендом Львівської міської ради, яка за гаслами чи кольоровою гамою не має спільного з попередньою політичною рекламою чинного міського голови Андрія Садового та партії «Самопоміч». Разом з тим, ці борди інформують про здобутки міста, які можуть бути сприйняті виборцями як досягнення мера та його команди. Крім того, ця соціальна реклама часто розміщена на інформаційних площинах, де раніше були борди Садового та партії «Самопоміч».

Окрім цього, по місту розміщені борди без вихідних даних, імен чи прізвищ, що закликають львів’ян прийти на вибори гаслом «Львове, цієї неділі покажи свою явку». Але це не прихована агітація, а мобілізація на вибори.

У Дніпрі рух «Чесно» зафіксував білборд, який можна вважати прихованою агітацією самовисуванця Загіда Краснова, учасника другого туру. Реклама повторює кольори його кампанії, а гасло «Змінюй!» може бути сприйняте як заклик змінити владу у місті.

Чимало візуальної реклами з ознаками прихованої агітації зафіксували у Слов’янську. Розміщені борди нагадують айдентику агітації кандидата на міського голову від ОПЗЖ Павла Придворова (соняшник і синій колір, які використовує партія).

Водночас є і борд, що повторює гасло іншого учасника другого туру – кандидата від «Опозиційного блоку» Вадима Ляха.

У Слов’янську також залишилося достатньо неприбраної комунальниками агітації за кандидата від ОПЗЖ Придворова.

22 листопада відбудеться другий тур виборів на посаду міського голови в 11 містах України: у Львові, Миколаєві, Дніпрі, Черкасах, Рівному, Полтаві, Ужгороді, Дрогобичу, Слов’янську, Бердянську та Нікополі.