Роз’яснення для кам’янчан: хто відповідає за графіки відключень та їхню тривалість

logo

Роз’яснення для кам’янчан: хто відповідає за графіки відключень та їхню тривалість

Враховуючі суспільний резонанс теми стабілізаційних відключень та розповсюдження у різноманітних чатах дезінформації стосовно того, хто відповідає за графіки та їхню тривалість, сьогодні, 5 липня, ми поставили відповідні питання представникам ДТЕК «Дніпровські електромережі».

Звідповідей стає зрозуміло, що ані місцеві енергетики, ані міськрада до цих процесів (графіків та їхньої тривалості) не мають аж ніякого відношення. Ось що відповіли у ДТЕК «Дніпровські електромережі».

Хто відповідає за графіки відключень?

За баланс в енергосистемі країни відповідає НЕК «Укренерго». Ця компанія оцінює наявну потужність, яка виробляється, а потім розподіляє, скільки електроенергії буде доступно в кожному регіоні.

Якщо споживання перевищує обсяг,який виробляється, НЕК «Укренерго» вводить графіки.

У кожній області їх формує та впроваджує оператор систему розподілу. На Дніпропетровщині – це ДТЕК «Дніпровські електромережі». Зі свого боку, оператор системи розподілу робить все необхідне, щоб доступна електроенергія розподілялась справедливо між всіма мешканцями та підприємствами.

З 24 червня ДТЕК «Дніпровські електромережі» запровадив оновлені графіки стабілізаційних відключень по всій Дніпропетровськійобласті. Це був необхідний крок у відповідь на складну ситуацію в енергосистемі через масовані ворожі обстріли, що тривають з березня цього року.

Нові графіки дозволять пройти більш стабільно та прогнозовано літні піки навантаження. Навіть зараз, при високому дефіциті електроенергії, енергетики можуть проводити відключення згідно графіку, а клієнти – планувати свої дії.

Хто відповідає за тривалість відключення згідно з чергами?

Скільки черг вводити визначає НЕК«Укренерго», виходячи із наявного обсягу електроенергії. Тривалість відключень визначається графіками, які, як зазначено вище, розроблені ДТЕК «Дніпровські електромережі».

Графіки для нашої області складаються з трьох зон: білої, сірої та нової – світло-сірої. Згідно з графіками, які діють зараз, сіра зона триває 4 години – в цей період світло гарантовано відключається, біла зона триває 2 години – коли світло гарантовано є, і нова світло-сіра зона триває 3 години – в цейперіод відключення можливе, якщо обмеження від НЕК «Укренерго» збільшуватиметься. Тому у випадку значного збільшення дефіциту електроенергії загальний час відсутності світла може тривати до 7 годин поспіль. Такий підхід дозволяє навіть у разі погіршення ситуації дотримуватись графіку, щоб люди могли планувати свій побут з урахуванням періоду, коли світло гарантовано буде.

Відключення застосовуються до всіх будинків та вулиць. Єдиний виняток – лінії, що живлять об’єкти критичноїінфраструктури – лікарні, комунальні котельні та насосні. Список таких об’єктів формує та затверджує військова адміністрація і надає ДТЕК «Дніпровські електромережі». Може буте так, що один будинок на вулиці підключений до звичайної лінії. А сусідній поряд – відноситься до лінії, яка живить об’єкт критичної інфраструктури. І його не відключають.

Від редакції: нагадаємо, що подібні пояснення нещодавно надавали і в «Укренерго». За офіційною інформацією, на сьогодніспоживання кожної області розділено на 6 черг. Скільки черг засовувати у всіх регіонах одночасно – визначає Диспетчерський центр «Укренерго» для компенсації дефіциту енергії в системі. Яка тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз – визначають обленерго у кожному регіоні. В нашому випадку це ДТЕК «Дніпровські електромережі».

І наостанок: отримуйте інформацію з надійних джерел. Адже в умовах війни спотворена інформація теж є зброєю.

Графіки та розподіл по чергам можнадізнатися у чат-ботах Viber або Telegram, а також на сайті ДТЕК «Дніпровські електромережі».

У разі відсутності вашої адреси в графіку або неспівпадіння реальної ситуації з графіком в ДТЕК «Дніпровські електромережі» просять невідкладно повідомляти їм про це. Заявкуможна подати на сайті ОСР в розділі «Відсутня електроенергія?».