Риженко розповів, як лікарня Мечникова працює на два фронти

logo

Риженко розповів, як лікарня Мечникова працює на два фронти Українські медичні заклади повинні забезпечувати допомогу як цивільним, так і пораненим військовослужбовцям — Риженко

Українські медичні заклади повинні забезпечувати допомогу як цивільним, так і пораненим військовослужбовцям. Так працює Дніпропетровська обласна лікарня ім. Мечникова.

Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів головний лікар медзакладу Сергій Риженко.

«Принцип сучасної охорони здоров’я має бути побудований так: лікарня приймає і поранених, і хворих. Тоді у лікарів є досвід. Якщо госпіталь працює 50 років у режимі проходження медоглядів, то перейти на роботу в умовах війни не так легко. Не завжди це спрацьовує вчасно. Спеціалісти мають бути підготовлені. В Ізраїлі та в деяких інших країнах робота у військово-цивільних госпіталях вибудувана так, щоб лікарі могли з перших моментів приймати найтяжчих хворих. Незалежно від того, чи це краш-синдром, чи поранення, чи гіпертонічна хвороба, чи інсульт. У нас такі хворі і поранені щодня. І лікарі їх піднімають.

До нас приїжджали спеціалісти з Ізраїлю, Німеччини, Америки. Вони допомагали у лікуванні поранених бійців. Наші медики так переймали досвід. Ці поїздки оплачували дніпропетровські бізнесмени», — сказав Риженко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки поранених бійців перебувають у лікарнях

З початку війни у лікарні Мечникова врятували більше 2200 тяжкопоранених бійців. Загалом 14 тисяч воїнів пройшли через лікарню. За 2016 рік медзаклад прийняв 320 тисяч цивільних громадян.

Повне інтерв’ю з Сергієм Риженком читайте на сайті Gazeta.ua та в «Газеті по-українськи».