«Різдвяна коляда» об’єднаних тергромад вперше пройшла на Дніпропетровщині

logo

Децентралізаційна різдвяна коляда – відкритий фестиваль-конкурс різдвяно-новорічної атрибутики та вертепів «Рідзвяна зірка» стартував 12 січня, на Дніпропетровщині. 

Незабаром до фестивалю приєднаються усі регіони. Софіївський центр творчості Софіївської об’єднаної громади гостинно відчинив двері для колядників з 15 територіальних громад регіону.

Як пояснила кореспонденту Укрінформу директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна, фестиваль проводиться за ініціативою Дніпропетровського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України,  спільно з Софіївською об’єднаною територіальною громадою.

Відкритий фестиваль-конкурс Різдвяно-новорічної атрибутики та вертепів «Різдвяна зірка»/ Фото Миколи М’якшикова

«В цьому році вперше в нашій області й Україні стартує децентралізаційний фестиваль «Різдвяна коляда» об’єднаних територіальних громад. Він має на меті демонстрацію творчого розвитку об’єднаних територіальних громад. Так, у них відбулися дуже великі зрушення в економіці: у них збільшилися бюджети, відремонтовано й збудовано нові дороги, школи, дитячі садочки, створено кооперативи. Але без творчого розвитку культури це був би не повний аспект результатів децентралізації, які отримали ОТГ. Тому ми, спільно з Софіївською ОТГ, ініціювали проведення саме такого різдвяного фестивалю», — сказала Олена Тертишна.

За її словами, у фестивальному дійстві взяли участь як громади з певним досвідом, так і новостворені. Зокрема усі творчі колективи Софіївської ОТГ, новостворених – Першотравенської та Васильківської ОТГ, а також Божедарівської, Криничанської, Вакулівської, Ликівської, Сурсько-Литовської, Чкалівської, Гречаноподівської та Преображенського старостинського округу Межівської селищної ради.

Під час фестивалю діяла виставка-конкурс атрибутики лялькових вертепів, шопок, вертепних зірок, масок, дідухів, ялинкових прикрас, виготовлених власноруч.

Крім того, як зазначила Тертишна, учасники фестивалю тут, за сценічними лаштунками, утворили власну ініціативу — аби щомісяця одна з територіальних громад області приймала творчий мистецький фестиваль інших громад.

Журі оцінювало виступи колективів за критеріями автентичності, рівнем виконавчої майстерності, атрибутикою, костюмами, самобутністю.

Читайте також: Кошти місцевих бюджетів дорівнюють половині держбюджету — Зубко

З метою заохочення організатори заснували переможцям фестивалю грошові премії – першу (в сумі тисячу гривень) отримав творчий колектив «Мальва» Софіївської ОТГ.

Директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна також наголосила, що, започатковуючи децентралізаційну різдвяну коляду, Дніпропетровський ЦРМС  дбав насамперед про збереження і популяризацію традиційної народної культури, привернення уваги до діяльності автентичних фольклорних колективів, залучення різних вікових груп населення до збереження та розвитку культурної спадщини українського народу.

Дніпропетровщина наразі лідирує в Україні за темпами об’єднання громад: у 2015 році тут створено 16 громад, у 2016 – 18, торік – 23, наразі їх 57. В області вже згуртувалися 85% сільського населення.