Рішення про приватизацію протезного заводу у Дніпрі незаконне, – директор медзакладу

logo

Главная страница / Новини Дніпра / Рішення про приватизацію протезного заводу у Дніпрі незаконне, — директор медзакладу ЕКСКЛЮЗИВ Рішення про приватизацію протезного заводу у Дніпрі незаконне, – директор медзакладу

Нагадаємо, раніше ми писали, що Фонд держмайна України виставив на приватизацію майновий комплекс державного протезного заводу у Дніпрі. Ця новина викликала бурхливий резонанс у суспільстві. Бо нелогічно інезрозуміло, коли держава, яка обороняється від російського агресора вже більше 10 років і постійно потребує реабілітації десятків тисяч захисників, продає передове підприємство у сфері протезування і реабілітації. Аналогічної думки дотримується і директор заводу Олексій Штанько. У коментарі «Наше місто» він заявив, що рішення про приватизацію підприємства є незаконним.

Олексій Штанько проти приватизації очолюваного нимзакладу

«Державне комерційне підприємство «Дніпропетровське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство» – це не просто протезний завод. Це медичний заклад. У нас є ліцензія Міністерства охорони здоров’я України. Ми ведемо медичну практику, протезуємо і реабілітуємо людей. На базі підприємства є діючий стаціонар, у якому працюють найкращі у своїй сфері спеціалісти – протезисти і реабілітологи, у тому числіі психологи. Приватизувати нас – це те саме, що продати в приватні руки будь-яку велику лікарню. Це буде прецедентом, який розв’яже руки. Ми вже звернулися у Міністерство охорони здоров’я України, у Кабмін. Там повинні заборонити цю приватизацію», – сказав Олексій Штанько.

Фото: Фейсбук-сторінка протезного заводу Дніпра

У Дніпрі виготовляють протези кінцівок високої якості, які отримали високе визнання навіть за кордоном, а також карбоновістопи, гідравлічний колінний вузол, пневматичний поліцентричний колінний вузол та ін.

Фото: Фейсбук-сторінка протезного заводу Дніпра

На жаль, це вже не перша спроба Фонду держмайна приватизувати українські протезні заводи під час повномасштабної війни.

Ось такі протези виготовлють у Дніпрі. Фото: Фейсбук-сторінка протезного заводу Дніпра.

У жовтні 2023 року ФДМ продав Хмельницькедержавне протезно-ортопедичне підприємство за 32 млн грн. Його хотів приватизувати Червоний Хрест, але програв місцевому Тандем Трейдінгу.

Через місяць за рішенням суду аукціон було скасовано, а підприємство заарештоване, бо з’ясувалося, що за фірмою, ймовірно, стоїть начальник Центрального управління продовольчого забезпечення командування Силлогістики ЗСУ. У нього не було достатніх легальних доходів, аби придбати такий дорогий об’єкт.

29 лютого 2024 року ФДМ провів успішний аукціон із приватизації Київського експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Його переможцем став бізнесмен Роман Лунін зі ставкою 165,001 млн грн.

Уквітні 2024 року було виставлено на приватизаційний аукціон єдиний майновий комплекс Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства за стартовою ціною 11,39 млн грн без ПДВ. Проте аукціон не відбувся. Тоді ФДМУ у травні зробив другу спробу і знизив ціну. У результаті перемогу в аукціоніотримало підприємство «Ортотоп», яке запропонувало за лот 7 мільйонів 150 тисяч гривень.

Наразі, якщо громадськість і влада не втрутяться, з молотка піде і завод у Дніпрі.