<>

Резонансна модернізація транспортної мережі: у міській раді заспокоїли дніпрян

Резонансна модернізація транспортної мережі: у міській раді заспокоїли дніпрян

Сьогодні, 22 грудня, під час прес-конференції директор департаменту транспорту і транспортної інфраструктури Ігор Маковцев розповів подробиці процесу реформування маршрутної мережі у Дніпрі, яка передбачає ліквідацію 33 маршрутів. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Питання ліквідації 33 маршрутів громадського транспорту здійняла неабиякий резонанс серед дніпрян. Містяни навіть створили петицію про проведення громадського обговорення щодо такої реформи. Петиція за лічені дні набрала необхідну кількість голосів. 

«Основна мета реформи — розвантажити основні магістралі Дніпра та підвищити технічну швидкість маршрутного транспорту, при цьому не підіймаючи плату за проїзд. Ми хочемо прибрати маршрути, які дублюють один одного. Якщо бути об’єктивним, то 13 з 33 зазначених маршрутів технічно не обслуговуються та не користуються попитом у пасажирів. Зокрема це 13, 42А, 76А, 88А, 125, 132, 142. Наприклад, на маршрутах 21А та 20А працюють по одній машині. На 78-му маршруті — дві. № 148 – «маршрут-привид», там то з’являються, то зникають машини», — розповів Маковцев.

Окрім того, Маковцев запевнив, що маршрутні таксі 101 і 157 фактично ліквідовувати ніхто не збирається, за документами до них просто додадуть букву «А», тобто курсуватимуть містом як 101А і 157А.

Також чиновник розповів, що питання щодо заміни маршруток Mercedes Sprinter на автобуси, підіймається давно. Проте на сьогодні це неможливо.

«Великі автобуси витрачають палива в 2,5 рази більше, ніж маршрутки. Для того, аби великогабаритні автобуси могли існувати, вони мають бути заповнені пасажирами. Коли паралельно із автобусом ходять двадцять дублюючих один одного спринтерів — повна заповнюваність автобусу просто неможлива. Тому ми і намагаємося розвантажити лінію громадського транспорту», — зазначив Маковцев.

Автор: Дарина ТВАРА