Регата «Козацький шлях» побувала на Нікопольщині та продовжила свій шлях до Одеси

logo
153533_regata_kozackij_shljah_pobuvala_na_nikopo.jpeg


15 июля 2017

Регата «Козацький шлях» побувала на Нікопольщині та продовжила свій шлях до Одеси

 «Південна зоря». І.Зоряник.

Парусна регата «Козацький шлях» стартувала у Дніпрі у День Конституції України. За чотири дні подорожі учасники регати пройшли Запоріжжя, Нікополь і Нову Каховку та дісталися 3 липня Херсона. Четвертого липня більше 20 яхт — учасниць почали фінальний ривок від Очакова до Одеси.

Перший день регати позначився примхами погоди. Слабкий вітер змусив яхтсменів спустити вітрила та йти на моторах.

За селищем Військовим Дніпропетровської області погодні умови різко змінилися: штиль раптово перетворився на сильний шторм. Пориви вітру сягали 25 метрів на секунду, злива та град тривали більше години.

До Запоріжжя більшість учасників регати прийшла вже в темряві.

Пройшовши запорізький шлюз, яхтсмени знову потрапили в зону суцільного безвітря.

«Вітрильникам потрібен вітер будь-який, — сказав учасник регати Олександр Макар’єв. — Добре йти з попутним вітром, боковим і навіть із зустрічним».

«Минулоріч нам теж не дуже щастило з вітром, -поділився спогадами учасник регати-2016 Віталій Курінний. — Та попри це, ми вчасно дісталися Одеси й повернулися з чудовими спогадами».

Юшкою та смаженою рибою регату зустріла ЗО червня Нікопольщина. Тут яхтсмени відвідали краєзнавчий музей, відремонтували пошкоджені негодою вітрила, поповнили запаси

палива й питної води та вирушили до бухти Республіканець на Каховському водосховищі.

Першого липня яхтсмени відвідали пам’ятку козацької старовини «Кам’янська Січ», де похований легендарний отаман Кость Гордієнко. Учасники регати вшанували його пам’ять та підняли державний прапор України.

На виході з бухти Республіканець регаті був даний новий старт. Перегони фінішували поблизу села Зміївки Херсонської області. Потім яхти пройшли шлюзування та причалили в Новій Каховці.

Другого липня регата «Козацький шлях» вирушила з Нової Каховки до Херсона. На цьому етапі до перегонів приєдналися п’ять херсонських яхт. Погода була сприятливою.

У Херсоні підбили підсумки одного з етапів перегонів. Найшвидшими стали екіпажі яхт «Мамай», «Єрмак», «Конек-Горбунок» та «Dreamer cat»

Нагородження відбулося на набережній Херсона біля пам’ятника першим корабелам.

Третього липня учасники регати дісталися селища Кізомис Херсонської області. Звідси — старт на

Очаків, а потім — на Одесу.

Регата «Козацький шлях» популяризує історичний туризм. Крім того, для учасників регати це можливість відкрити для себе українську козацьку вольницю. Як відомо, на теренах Дніпропетровщини розташовувалися п’ять Січей війська Запорозького, залишилося чимало пам’яток історії та архітектури козацтва.

Цьогорічна парусна регата — друга. І є привід сподіватися, що вона таки стане традиційною.


А поделиться?