Реформа Державної пенітенціарної служби: від карального до реабілітаційного підходу

logo

Реформа Державної пенітенціарної служби: від карального до реабілітаційного підходу

Сьогодні, 5 жовтня, начальник відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області полковник внутрішньої служби Тетяна Торяник розповіла, що має на увазі під собою реформа пенітенціарної служби і кого торкнуться ці зміни. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Відзначимо, що концепція реформи пенітенціарної системи законодавчо грунтується на постановах Кабінету Міністрів України. Згідно з постановами, ліквідуються територіальні органи управління Державної пенітенціарної служби. Правонаступником Державної пенітенціарної служби є Міністерство юстиції. Замість 24 територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби працюватимуть 6 міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань і пробації Міністерства юстиції.

«Головна мета мета таких реформ полягає в тому, щоб особи, які ще не отримали вирок, не перебували в суворих умовах», — зазначила полковник внутрішньої служби області.

Тетяна Торяник пояснила основні і принципові особливості реформи пенітенціарної служби.

«Якщо для вітчизняного законодавства це покарання за скоєний злочин, загальна і особиста превенція (запобігання наступним злочинам), перевиховання засуджених та сприяння викорененню злочинності, то у розумінні європейського законодавця – сприяння вихованню у них почуття відповідальності та навиків, які даватимуть їм можливість реінтегруватися в суспільство, допоможуть дотримуватися вимог законності та задовольняти свої життєві потреби власними силами після звільнення за умови збереження здоров’я й гідності ув’язнених», — розповіла Торяник.

За словами експерта, на сьогодні, крім як постанови Кабміну про ліквідацію територіальних органів управління, поки в регіони ніякого документа не надходило.

«Є постанова Кабінету міністрів про те, що Мін’юст забирає права, але ми ще не бачили документ. Поки все в процесі. Найближчим часом, думаю, все дізнаємося», — розповіла Тетяна Торяник.

24 обласних управління ліквідованої Державної пенітенціарної служби працюватимуть до освіти міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань і пробації Мін’юсту, а потім увійдуть у них.

Автор: Дарина ТВАРА