Радіаційний фон в Дніпрі та області: оперативна інформація

logo

image

В Дніпрі та області надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Про це повідомляє редакція 056 з посиланням на пресслужбу ДСНС.

Дніпропетровським регіональним центром з гідрометеорології здійснюється постійний моніторинг обстановки в зоні спостереження Запорізької АЕС в режимі реального часу. 

Показники радіаційного фону станом на 8:00 4 березня 2022 року становлять — 13 мкР/год (113 нЗв/год). 

Допустиме значення рівня радіаційного фону згідно Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97) — 30 мкР/год, 300 нЗв/год.

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області здійснюватиме щоденне інформування про стан радіаційної обстановки та повідомляти про її зміни.

Нагадаємо, що голова Дніпропетровської обласної ради Миколу Лукашука повідомив, що надійшла інформація від Державної інспекції ядерного регулювання України. Стало відомо, що майданчик Запорізької АЕС захоплений військовими силами Російської Федерації.

Оперативним персоналом контролюється стан енергоблоків та забезпечується їх експлуатація відповідно до вимог технологічних регламентів безпечної експлуатації.

Нагадаємо, що станом на 06:20 пожежу в учбово-тренувальному корпусі Запорізької АЕС у місті Енергодар було ліквідовано. Жертв та постраждалих немає. Співробітники ГУ ДСНС України у Запорізькій області здійснювали розбір і проливка конструкцій.

Український регулятор МАГАТЕ повідомив, що рівень радіації на Запорізькій атомній електростанції не змінився.

Пожежа на атомній електростанції не вплинула на «основне» обладнання, персонал станції вжив пом’якшувальні заходи. 

Щодо радіаційного фону. На території області він залишається без змін і не несе загрозу. 

Нагадаємо, президент Зеленський через атаку російських окупантів на ЗАЕС закликав Європу прокинутися, адже горить найбільша атомна електростанція Європи.