Псування бюлетенів і фотографії: які порушення фіксують поліцейські на виборах в Дніпрі?

logo

Псування бюлетенів і фотографії: які порушення фіксують поліцейські на виборах у Дніпрі? - фото 1

У поліції зареєстрували вже більше сотні звернень про порушення виборчого законодавства.

У поліцію Дніпра станом на 15:00 надійшло 108 заяв про порушення виборчого законодавства. Про це повідомили в пресслужбі обласного главку поліції.

Так, в Новокодакському районі міста правоохоронці зафіксували факт підпису протоколу про підрахунок голосів виборців до моменту його кінцевого заповнення. Також копи розслідують обставини зникнення печатки виборчої комісії на одній із дільниць для голосування в Амур-Нижньодніпровському районі. Кримінальне провадження відкрили і після перевірки повідомлення про незаконну агітацію.

«80% повідомлень городян стосуються фактів фотографування бюлетенів. Ми фіксуємо ці заяви. А з людьми, які це зробили, розмовляємо і встановлюємо мету, для чого вони це зробили», — розповів в ефірі програми» Грані «на 34 телеканалі заступник начальника Нацполіціі області Володимир Богоніс.

За його словами, громадян, які сфотографували бюлетені, можуть притягнути до відповідальності за статтею 160 («Підкуп виборця»), а також за статтею 159 («Порушення таємниці голосування») КК України. За це правопорушникам загрожує позбавлення волі на строк до двох років.

Зі свого боку громадська організація «Опора», яка спостерігає за ходом голосування в нашій області, станом на 16:30 зафіксувала 25 випадків фотографування бюлетенів у кабінках для голосувань.

«На виборчій дільниці №121276 (пр. П. Калнишевського, 27 Палац Металургів) чоловік сфотографував бюлетень. Коли члени комісії зробили йому зауваження, дівчина, яка була разом з ним, розірвала бюлетень. Шматки бюлетеня вона викинула, а чоловік втік», — відзначили в пресслужбі «Опори».

Крім того, на одній з ділянок для голосування члени комісії видали бюлетень, попередньо не впевнившись в особистості виборця і не зажадавши у нього документ, що підтверджує його особу.