Протягом серпня-вересня на дніпрян чекає третя хвиля «алергічної атаки»

logo
288979_protjagom_serpnja_veresnja_na_dniprjan_ch.jpeg


Протягом серпня-вересня на дніпрян чекає третя хвиля "алергічної атаки"

Щороку на серпень-вересень припадає так звана третя хвиля «алергічної атаки», яка пов’язана із цвітінням певних алергенних рослин. Про це сьогодні, 14 серпня, повідомила віце-президент Асоціації алергологів України Євгенія Дитятковська.

За словами фахівця, 40% населення усього світу страждає від алергічних реакцій на ті чи інші подразники. На Дніпропетровщині ця цифра знаходиться на рівні 200 осіб на 10 тисяч населення. Подразниками може бути будь-що — від рослин до меду чи інших органічних речовин. Втім, у серпні-вересні алергію провокують наступні рослини: полин, амброзія, лобода, соняшник, кукурудза і ціклохена, а також трава тимофіївка.

«Серед найпоширеніших симптомів — свербіж в носі, чхання, сльозотеча, на піку цвітіння можуть виникати напади задухи. Але бувають і некласичні симптоми, що зачіпають внутрішні органи. Одним з них є ураження ЦНС, яке проявляється високою температурою, ознобом і частим сечовипусканням. Також в період цвітіння може бути підвищення артеріального тиску, пневмонія, можуть бути явища запалення суглобів, загостритися виразкова хвороба та хронічні захворювання нирок тощо. У разі виявлення подібних симптомів, треба одразу звертатися до лікаря», — зазначила Євгенія Дитятковська.

Нагадаємо, що фахівці закликають дніпрян бути обережними з грибами.

Автор: Антон МОРОЗ


А поделиться?