Прокуратура повинна встановити, хто відправляє напівпорожні контейнерні поїзди по маршруту Одеса-Дніпро

logo

Прокуратура повинна встановити, хто відправляє напівпорожні контейнерні поїзди по маршруту Одеса-Дніпро

Прокуратура або НАБУ повинні встановити, хто в ПАТ «Укрзалізниця» відповідає за формування і відправку напівпорожніх контейнерних поїздів в напрямку Одеса-Дніпро, оскільки, така діяльність — це великі збитки для держави, що само по собі є приводом для кримінального розслідування, — вважає учасник антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Сергій Гула, передає Дніпроград.

«Це злочин, коли державі завдається шкода в особливо великих розмірах. Якщо такі факти є, то це тюремний термін до 5 років плюс конфіскація», — сказав експерт.

Він також додав, що поки прецедентів з затриманням великих корупціонерів на залізницях України не було. Однак, вони можуть з’явиться якщо розслідуванням займеться НАБУ.

«Центр протидії корупції вже давно заявляв про факти нечесних тендерів в «Укрзалізниці». Шкода, що цими питаннями поки не займається НАБУ. Тому що, якщо цим займається прокуратура або МВС, то очікувати адекватного розслідування за такими справами не доводиться», — упевнений Гула .

Він зазначив, що в даному випадку може йти мова про десятки мільйонів гривень втрат для галузі і для країни. Недоотримані залізницею кошти, швидше за все трансформуються в «відкати» певним чиновникам.

Нагадаємо, акціонерна держкомпанія «Укрзалізниця» 31 липня запустила експериментальний рейс контейнерного поїзда за маршрутом Одеса-порт — Дніпро-Ліски — Одеса-порт. 

Автор: Іван МУРАХА