Про комунальний платіж, як ще один «майже законний» спосіб масового відбирання грошей у громадян

logo

Про комунальний платіж, як ще один «майже законний» спосіб масового відбирання грошей у громадян

23 августа 2016

Павлоградська міська рада своїм рішенням від 11.06.2010 року створила комунальне підприємство «Павлограджитлосервіс», коротко КП «ПЖС», про що зазначено в Єдиному державному реєстрі.

Керівник КП «Павлограджитлосервіс», так саме, як і керівники інших комунальних підприємств міста, призначається на посаду та звільняється міським головою.Рішенням виконкому Павлоградської міської ради від 27.01.2011 року № 61, після проведення конкурсу щодо надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у місті Павлограді, зазначеному підприємству було надано право надавати послуги мешканцям більшої частини житлового фонду м. Павлограда. Другим переможцем стало приватне підприємство «К-П-1», якому було надано таке право на решту житлового фонду м. Павлограда.

Через два роки, а саме 25.06.2013 року, рішенням виконкому Павлоградської міської ради від 26.06.2013р. № 417 єдиним виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у місті Павлограді визначено комунальне підприємство «Павлограджитлосервіс».

Цікаво те, що конкурс щодо надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у місті Павлограді проводився на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. N 631, якою встановлений порядок проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг. А у пункті 1 цього документа зазначено, що цей порядок визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг, крім газо- та електропостачання, послуг з вивезення побутових відходів (далі — конкурс), у житлових будинках державної та комунальної власності.

Виходить, що проводити такий конкурс виконком Павлоградської міської ради міг виключно для житлових будинків КОМУНАЛЬНОЇ власності. Але в м. Павлограді в основному житлові будинки ПРИВАТНОЇ власності! Тому для житлових будинків ПРИВАТНОЇ власності ніяких конкурсів виконком Павлоградської міської ради проводити ніяк не міг, і ніяк не міг визначати для житлових будинків ПРИВАТНОЇ власності ніяких виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, так як це не передбачено законодавством України.

Після проведення конкурсу Павлоградська міська рада уклала договір від 02.08.2010р. №2 з комунальним підприємством «Павлограджитлосервіс» з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і, що характерно, в цьому договорі Павлоградська міська рада називає себе власником (???!) житлового фонду міста Павлограда, при тому, що більшість власників квартир мають свідоцтва про право власності на свої квартири.

По-суті, у такій спосіб міська влада монополізувала послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у місті Павлограді для свого комунального підприємства «Павлограджитлосервіс»!Далі ще цікавіше – надходження грошових коштів до комунального підприємства «Павлограджитлосервіс» стало здійснюватися з двох джерел – від мешканців міста за нібито надані їм комунальним підприємством послуги з утримання житла та прибудинкової території та з міського бюджету у вигляді фінансової підтримки. Виділення коштів з міського бюджету на фінансову підтримку КП «Павлограджитлосервіс» становило:у 2011 році – 427599,65 грн.у 2012 році – 211358,90 грн.у 2013 році – 100000 грн.у 2014 році – 529800 грн.у 2015 році – 3201313 грн.у 1 півріччі 2016 року – 756921 грн.

Тобто, за період 2011р. — 1 півріччя 2016 р. загальна сума фінансової підтримки підприємства становила 5226992,55 грн.(п’ять мільйонів двісті двадцять шість тисяч дев’ятсот дев’яносто дві гривні 55 копійок)!!! І це незважаючи на те, що в статті 4.1. Статуту підприємства зазначено, що воно «створене для здійснення господарської діяльності з метою отримання прибутку».Щодо надання цих самих «послуг» КП «Павлограджитлосервіс» населенню міста Павлограда виявилося показовим судове засідання ініційоване комунальним підприємством до громадянки Сухоносової Н.Л., за свої послуги з 2010 року по 2015 рік воно зажадало з родини майже 5000 гривень.

Ці судові слухання висвічувалися у місцевій пресі. Так от, за півтора роки слухання цієї справи, позивач (КП «Павлограджитлосервіс»), так і не зміг відповісти на єдине запитання – які саме послуги воно надало, де їх можна побачити на свої очі. Закінчилася справа тим, що КП «Павлограджитлосервіс», щоб не доводити свій позов, взагалі перестало ходити до суду. Єдиним аргументом КП «Павлограджитлосервіс» було те, що у нього є тариф, який затверджений рішенням виконавчого комітету Павлоградської міської ради від 26.08.2008р. № 1069!

З наведеного робимо висновок, що підприємство, щоб фактично не витрачати гроші на придбання фарби, труб, вентилів та інше, лише накопичувало грошові надходження від населення, а самих послуг майже не здійснювало, але за ненадані послуги щомісячно виставляло рахунки мешканцям міста за затвердженим тарифом.

Крім того, КП «Павлограджитлосервіс» в своїй діяльності керується рішенням виконкому Павлоградської міської ради від 26.06.2013р. № 417 «Про затвердження результатів конкурсу …», в якому чітко зазначено, що комунальному підприємству надається право надавати послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій лише терміном на 1 рік, тобто до 26.06.2014 р. Термін дії договору між управлінням комунального господарства та будівництва та КП «Павлограджитлосервіс» минув, нового конкурсу проведено не було, але це не завадило комунальному підприємству продовжувати робити нарахування за нібито надані послуги!

Зрозуміло, мешканці міста Павлограда за таких умов не горіли бажанням сплачувати за послуги, які не отримували від КП «Павлограджитлосервіс». Але в керівництві цього КП зібрались люди явно «без комплексів» і останній без сорому став подавати позовні заяви на «боржників» до Павлоградського міськрайонного суду.

Цей суд швиденько долучився до справи по масовому стягненню з мешканців міста «боргів» за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, і став задовольняти позови КП «Павлограджитлосервіс», без доказів щодо фактичного надання послуг, посилаючись лише на те, що у підприємства є затверджений виконавчим комітетом Павлоградської міської ради тариф! (???) Тобто, будь-ласка, сплачуйте щомісячно гроші за тарифом, а що послуги не надавалися, то це «не має значення».

Чого вартий розгляд згаданої вище позовної заяви КП «Павлограджитлосервіс» до громадянки Сухоносової Н.Л. – чотири місяці пішло на розгляд одного-єдиного клопотання Сухоносової Н.Л. про зобов’язання позивача (КП «Павлограджитлосервіс») надати докази наданих ним послуг. А саме – коли і які саме надані послуги (в натуральному і грошовому вимірі), як це відображено в бухгалтерських документах та де і як можна візуально перевірити факт виконання цих послуг по конкретному будинку.

Це клопотання було зроблено на підставі п.4 «Порядку проведення перерахунку розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі». Цей документ було затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2013 р. № 970, ним передбачено (п. 4), що виконавці ведуть облік доходів, витрат та кількісних і якісних показників надання послуг щодо кожного будинку та кожної складової тарифу окремо.

Більш того, в Постанові Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року зазначено, що «споживачі зобов’язані сплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними». З огляду на зазначену Постанову доказом того, що громадянка Сухоносова Н.Л. фактично користувалась послугами комунального підприємства «Павлограджитлосервіс», можуть бути, наприклад, табелі обліку робочого часу, розрахункові листи нарахування заробітної плати робітникам, наряди-завдання, акти списання матеріалів, матеріальні звіти майстрів, акти виконаних робіт постачальних та підрядних організацій, таке інше, але аж ніяк не рішення виконкому Павлоградської міської ради від 26.08.2008р. № 1069 «Про встановлення (затвердження) тарифів …»

tv-news.dp.ua