Президент України відзначив Державними преміями 6 учених із Дніпропетровської області

logo

Президент України відзначив Державними преміями 6 учених із Дніпропетровської області - фото 1

Президент України Володимир Зеленський призначив Державні премії в галузі науки і техніки за 2020 рік. Нагороди отримають 79 учених за досягнення у різних галузях. Серед лауреатів – шість науковців із Дніпропетровщини. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

«Ученим області присуджено державну грошову винагороду. Президентські премії отримають шестеро жителів регіону, які брали участь у колективних дослідженнях. Більшість за розробку у гірничо-видобувній галузі. Лауреати вивчали екотехнології видобутку залізної руди на шахтах України», – зазначили у департаменті освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

Державну премію присудили ректорові Криворізького національного університету Миколі Ступніку, завідувачеві кафедри Українського державного хіміко-технологічного університету Ігорю Коваленку, генеральному директорові Центрального гірничо-збагачувального комбінату Дмитру Шевчику, радникові операційного директора компанії «Метінвест Холдинг» Михайлу Короленку, директорові підприємства «НТТ Технотрон» Валерію Небогіну.

«Відзначили й доктора медичних наук, генерального директора Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергія Риженка. За дослідження медицини катастроф в умовах бойових дій» – додали у департаменті.