Представники громадськості розповіли про переваги та недоліки програми «Дебати» у Дніпрі

logo

Представники громадськості розповіли про переваги та недоліки програми "Дебати" у Дніпрі

Сьогодні, 22 грудня, на прес-конференції в медіа-центрі «Дніпро-Пост» представники громадськості обговорювали програму впровадження дебатів у загальноосвітніх школах. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

«Під час 17 сесії міської ради депутати підтримали освітню програму «Дебати». На жаль, публічне обговорення такої важливої для міста програми не проводилося. Також організатори та автори даного проекту не були відкритими для дискусій. Дітей не повинні змушувати брати участь у дебатах, адже все що примусове – це завідомо непрактичне, неможливе і неправильне», — наголосила член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар.

Все ж представники ГО «Нове бачення» долучилися до редагування програми. За словами голови організації Олени Зими, було змінено формат дебатів. Відтепер передбачено врахування вікових особливостей школярів, однак ще треба залучити фахівців задля розробки методик викладання та переглянути розподіл бюджетних коштів.

Головною метою програми є можливість розвивати критичне мислення, формувати навички переконливої аргументації, публічних виступів, усне та письмове мовлення, сприяти ефективному спілкуванню та порозумінню серед молоді. У ході дебатного турніру кожна команда готова розглядати проблему з протилежних позицій, вчиться враховувати різні погляди та інтереси, що сприяє глибокому розумінню теми та вмінню працювати з інформацією.

Представник організації «Федерація дебатів України у місті Дніпро» Кирило Кожем`якін запевнив, що комітет розглядав проект, автори проводили прес-конференції, а програма за законом (30 днів) була оприлюднена на сайті міської ради.

Такий проект мають впровадити протягом п’яти років за 18 млн. грн., із них 16 млн. грн. витратять на  зарплати педагогам.

«Ми вчимо говорити, дискутувати та слухати. Це не гра, тож залучаємо формат структурованої дискусії. У багатьох країнах світу технологія дебатів вже тривалий час є невід’ємною складовою навчального процесу саме через те, що  дебати формують компетентності», — додала Олена Зима.

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО