Правозахисники оскаржують в суді незаконне звільнення військовослужбовця з «Укрзалізниці» під час контрактної служби

logo

Правозахисники оскаржують в суді незаконне звільнення військовослужбовця з «Укрзалізниці» під час контрактної служби

Колишнього командира танку Максима Присяжнюка, який пройшов запеклi бoï y Пiсках незаконно звiльнили з підприємтсва «Укрзалiзниця». Військовий подав позов до суду, аби оскаржити таке незаконне рішення, також він звернувся за допомогою до Правозахисної групи «СІЧ». Про це сьогодні, 26 січня, під час прес-конференції розповів юрист ПГ «СІЧ» Володимир Плетенко.

Поки Максим Присяжнюк проходив контрактну службу у зоні бойових дій на Сході, його за спиною, незаконно звільнили з роботи. Тепер правозахисники ПГ «СІЧ» допомагають військовому оскаржити це  рiшення у судi. Володимир Плетенко пояснив, що громадянами України, які проходять військову службу за контрактом, на особливий період, зберігають місце роботи (посаду) та середній заробіток на підприємстві (стаття 119 Кодексу законів про працю України, стаття 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

«Я ознайомився із розглядом справи. В запереченні «Укрзалізниця» пояснює, що основною мотивацією для звільнення військового було поняття «особливий період». Тобто «Укрзалізниця» вважає, що в України «особливого періоду» немає. При тому, що Міністерство оборони та інші силові відомства вважають, що в Україні він все таки є. Ми відправили відповідні запити в Міноборони, військовий комісаріат Дніпропетровської області та СБУ. У відповідях ми отримали розлогі пояснення, з посиланням на законодавство, що в Україні особливий період все таки встановлений. Тобто звільнення військового було незаконним», — розповів Володимир Плетенко.

29 січня у Красногвардійському районному суді Дніпра о 15:00 відбудуться судові дебати у вищезазначеній справі. Після чого суд має винести рішення. Правозахисник закликає усіх небайдужих мешканців міста та представників ЗМІ долучитися до судових слухань цієї справи, аби проконтролювати чесність та неупередженість перебігу судового процесу.

Автор: Дарина ТВАРА