Правозахисники Дніпра привертають увагу до долі цивільних полонених на окупованих територіях

logo

Правозахисники Дніпра привертають увагу до долі цивільних полонених на окупованих територіях

Дніпровські правозахисники знімають цикл документальних фільмів «Незламні» про жінок, які пройшли полон. Про це сьогодні, 15 лютого, розповіли представники громадської організації «ПГ «СІЧ», передає Дніпроград.

Другий місяць правозахисники знімають цикл короткометражних документальних фільмів. У планах створити три кінострічки про долі трьох жінок, які пройшли пекло полону.

«Це історії трьох жінок, які під час війни проживали на Сході, і допомагали українській армії. Через що власне і втрапили у полон. Мабуть, перебуваючи у заручниках та переживши усі тортури, кожна з них прощалася із життям. Але це не просто фільм про те, як жінки вижили та не зламалися у полоні. Це ті, хто зберіг силу духу і продовжують зараз допомагати військовим, переселенцям та полоненим», — розповіла автор проекту, сценарист Ольга Волинська.

Правозахисники зазначають, що таким чином вони хочуть привернути увагу до проблеми незахищеності цивільних полонених з боку Держави. Адже на сьогодні ці люди не мають ані відповідного статусу, ані медичної чи фінансової допомоги. 

«У нас є героїня — медсестра батальйону «Донбас». Вона потрапила у полон із важким пораненням, також вона втратила свою домівку і бізнес. Сьогодні вона проживає у такій собі комірчині в будинку для переселенців. По суті не в людських умовах. І якими б сильними вони не були, вони потребують допомоги від держави. Тому ми і знімаємо фільми, аби показати життя людей після полону, яке часто буває дуже важким», — пояснює Ольга Волинська.

Директор ГО «Правозахисна група «СІЧ» Дмитро Рева пояснює, що на сьогодні екс-полонені, зокрема цивільні, позбавлені будь-якого соціального та правового захисту. І комплексно вирішити проблеми цих людей силами волонтерів та громадських організацій неможливо.

«Ми супроводжуємо людей у судах та надаємо юридичну допомогу, наші колеги з ГО «Форпост» надають психологічну та гуманітарну допомогу. Проте через недосконалість законодавства по суті проблеми не вирішуються. Наразі є проект закону щодо заручників, він пройшов перше читання та був відправлений на доопрацювання. І ми сподіваємося, що цього року цей законопроект все ж буде прийняти», — розповів Дмитро Рева.

Зазначимо, проект є продовження циклу фільмів про полонених. Перший фільм громадська організація зняла про розвідника-снайпера 43-го окремого мотопіхотного батальйону «Патріот» Михайла Нігматулліна, який потрапив до рук бойовиків в 2015-му в Горлівці під час виконання бойового завдання. У полоні доброволець провів 171 день.

Автор: Дарина ТВАРА