«Право на безпеку»: дніпрян запрошують на акцію проти домашнього насильства

logo

 «Право на безпеку»: дніпрян запрошують на акцію проти домашнього насильства

Завтра, 8 березня, у Дніпрі пройде акція проти домашнього насильства під назвою «Право на безпеку». Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів організаторок заходу.

Головна мета заходу – інформувати жителів Дніпра про проблему домашнього і гендерно зумовленого насильства.

«8 березня – це день, який прийнято відзначати протягом місяця. В 1977 році ООН затвердила Міжнародний день за права жінок, тобто наголошується на боротьбі за рівні права. Український інститут національної пам’яті запропонував з 2019 року відзначати 8 березня як Міжнародний день за права жінок, однак не залишати цей день державним вихідним», — розповіла активістка, яка виступає за права жінок Ольга Полякова.

Учасниці та учасники даною акцією наголошують на важливості ратифікації Стамбульської Конвенції, а також нагадують про історичне значення дати 8 березня.

«До Стамбульської конвенції приєдналися європейські країни, однак Україна опинилася обабіч. Ми розповімо про основні поняття конвенції: гендер та гендерну дискримінацію. Існує психологічне, економічне, фізичне насильство, від якого потерпають українські жінки вдома», — пояснила співзасновниця ГО «Gender Stream» Наталія Макуха.

До участі в акції запрошуються жінки, чоловіки та всі небайдужі, що підтримують рівність між жінками та чоловіками і мають феміністичні погляди.

«Україна з 1996 року є членом Ради Європи. Наше зобов’язання підтримувати документи, прийняті радою. В 2011 році Україна підписала Стамбульську конвенію, але досі не ратифікувала», — додала радниця голови ОДА з гендерних питань Ірина Грицай.

Феміністична акція розпочнеться об 11:30 на Європейській площі біля книгарні «Є». Тривалість: близько півгодини.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України прийняла закон про запобігання та протидію домашньому насильству. Відтепер боротися з цим явищем пропонують комплексно, передбачаючи наслідки. Нововведення створені відповідно до Стамбульської конвенції, прийнятої Радою Європи.

Нагадаємо, що діти, які стають свідками насильства в родині визнаються не лише очевидцями, але й жертвами кривдження, відповідно до Стамбульської конвенції.

Автор: Людмила СТУПАК