Послаблення карантину: ситуація у Дніпропетровській області

logo

Мешканцям доведеться ще зачекати.

У Дніпропетровській області послаблення карантину, на яке так чекали мешканці, затримується. Не дозволяє Міністерство охорони здоров’я.

І справа геть не в різкому збільшенні захворюваності на новий коронавірус COVID-19 чи переповнених лікарнях. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За цими показниками послаблення можливе, а от третій критерій область не виконала. Йдеться про рівень ПЛР-тестування на коронавірус. А він виявився занадто низьким. МОЗ вважає, що охоплення має бути більше 12 на сто тисяч населення. А на Дніпропетровщині цей показник за останній тиждень лише сім.

Читайте також:

Головний санітарний лікар пояснив, за яких умов можливе повернення до більш жорсткого карантину

Це сталося через скандал в обласному лабораторному центрі. Його деякі політики звинуватили у фальсифікації результатів і навіть написали заяви до поліції. Лабораторний центр перевіряла комісія Центру громадського здоров’я. Варто сказати, що жодних офіційних підтверджень фальсифікацій наразі немає, як і результатів перевірки. Тож тепер обласні чиновники проситимуть МОЗ таки дозволити Дніпропетровщині послабити карантин.

«Коли працювала ця комісія і ще день після, у нас дійсно призупинялася робота лабораторії, тобто технічно ці дні якраз випали зі статистики, коли ми робимо зазвичай 250, 300, 350 тестувань на день. По показниках захворюваності, по показниках госпіталізації у нас досить стабільна ситуація», — повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.

Та навіть якщо МОЗ врешті дозволить області послабити карантин, мешканцям доведеться ще зачекати. Має спочатку зібратися обласна комісія, а вже після неї — комісії міст та ОТГ затверджуватимуть рішення. Зокрема, відновлення роботи транспорту чи дитячих садків. Оскільки попереду вихідні, то коли на Дніпропетровщині знімуть обмеження, — прогнозувати складно.

Відео

Послаблення карантину у регіонах: що змінюється у Львові, Дніпрі і Харкові  

У Львівській області вирішили продовжити карантинні обмеження щонайменше до 29 травня. Послаблення карантину, на яке так чекали жителі Дніпропетровської області, затримується, тому що немає дозволу від МОЗ. А у Харкові карантин таки послаблюють. Трамваї, тролейбуси та маршрутки курсували і дотепер. Детальніше про ситуацію у регіонах — у прямому включенні.  

Послаблення карантину у регіонах: що змінюється у Львові, Дніпрі і Харкові  

Нагадаємо, що у Дніпрі керівник одного з підприємств, яке надає послуги міських пасажирських перевезень, через Instagram продавав перепустки для проїзду в громадському транспорті на період карантину. За одну перепустку він встановив ціну — 350 гривень.