Попит на неї зростає щодня. Як у Дніпрі вакцинують бустерною дозою від COVID-19

logo

На Дніпропетровщині триває вакцинація від COVID-19. За словами виконуючої обов’язки департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Кулик, на сьогодні бустерну дозу вакцини від короновірусної інфекції отримали 7 тис 150 людей.

У лікарні імені Мечникова щепилося 200 медиків

Як повідомив генеральний директор обласної клінічної лікарні Мечникова Сергій Риженко, імунізувалося близько 200 співробітників лікарні, їх щепили вакциною Comirnaty від Pfizer.

Старша медсестра гінекологічного відділення Тамара Ромашко каже: півроку тому також щепилася цією вакциною. Жодних ускладнень після цього не мала, на COVID-19 не хворіла.

У Дніпрі близько 200 медиків щепилися бустерною дозою вакцини від COVID-19Суспільне Дніпро

Вакциновані медики

Найбільше вакцинується молодь та люди середнього віку

В обласному центрі вакцинації бустерну дозу з 6 січня отримали майже 300 людей. За словами керівника центру Олександра Родинського, попит на неї зростає щодня. Найбільша кількість тих, хто вакцинується – це молодь та люди середнього віку, але досить багато і літніх людей, які зрозуміли, що це їхній захист.

Дніпрянин Ігор Щупак працює у музеї та постійно контактує з людьми. Чоловік говорить: одразу ж, як пройшов піврічний термін після щеплення, вакцинувався бустерною дозою.

«Я відразу пішов за бустерною дозою, тому що спілкуюсь з людьми та маю турбуватися про власне здоров’я, здоров’я родини і тих людей з яким спілкуюсь. Ходити в масці, так само як і вакцинуватись – це, очевидно, сучасні норми нашого життя», — розповідає дніпрянин.

Вікторія Кулик каже: бустерна доза здійснюється ревакцинацією лише мРНК-вакцинами, а це Moderna і Pfizer.

За її словами, зараз є понад 380 тисяч доз вакцин. Нині в області вакциновано понад 53% дорослого населення. Це найбільший показник в Україні.

Що відомоЗ 6 січня, згідно з наказом МОЗ, бустерна доза вакцини від коронавірусної інфекції доступна для всіх щеплених віком від 18 років.Бустерну дозу можна колоти після 6 місяців від введення другої дози вакцини.Згідно з рекомендаціями МОЗ, максимальний проміжок часу між другою та бустерною дозою — 9 місяців.Отримати бустерну дозу можна у будь-якому пункті щеплення. Усього в області працює 33 центри масової вакцинації, 208 амбулаторних пунктів та 120 мобільних бригад.Новий штам коронавірусу «Омікрон» вже на ДніпропетровщиніЧому з’являються нові штами коронавірусу та чи вакцинувати 7-річних дітей – пояснює інфекціоніст

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро