Понад 70 проектів для АТОвців втілив Центр допомоги бійцям при ДніпроОДА за три роки

logo

Понад 70 проектів для АТОвців втілив Центр допомоги бійцям при ДніпроОДА за три роки

Всеукраїнські спартакіади для бійців, ІТ-курси, заняття з англійської та айкідо, реабілітація в Україні й за кордоном, запливи на каяках, безліч різних тренінгів і майстер-класів, фести «Пісні, народжені в АТО» та перший в Україні Музей АТО. Все – для підтримки військових у мирному житті. Загалом за три роки перший в країні Центр допомоги бійцям АТО, створений у ДніпроОДА, реалізував понад 70 таких проектів. Про це повідомив голова облдержадміністрації Валентин Резніченко, інформує Дніпроград.

«Підтримка бійців, що захищають наші кордони на Сході – обов’язок держави. На цьому наголошує Президент України Петро Порошенко. АТОвці області оздоровляються в сучасних центрах реабілітації у Дніпрі та у Литві. Допомагаємо хлопцям оволодіти новими професіями або просто знайти справу до душі. Для цього організовуємо тренінги зі стартапів, ІТ-курси та заняття з англійської. Загалом за три роки реалізували понад 70 таких проектів», – зазначив Валентин Резніченко.

У 2015-му ДніпроОДА створила перший в Україні Центр допомоги бійцям АТО. Там відразу зрозуміли – підхід до адаптації хлопців у мирному житті має бути комплексним.

Наприклад, організували ІТ-курси та заняття з англійської. Їх відвідали вже майже 700 бійців. Для тих, хто бажає знайти нову справу до душі, проводять і тренінги зі стартапів.

Наприкінці 2015-го у Дніпрі відкрили Реабілітаційний центр для АТОвців – там хлопцям та членам родин загиблих надають медичну і психологічну допомогу. Сучасні фізіопроцедури, масаж, лікувальна фізкультура. А ще – різноманітні майстер-класи: випікання млинців, хенд-мейд – все це також сприяє реабілітації. Загалом у центрі вже оздоровилися близько 1,7 тис бійців.

Заняття спортом не менш важливі за медичну допомогу. Участь у Всеукраїнській спартакіаді для АТОвців, курсах з айкідо, запливах на каяках – це і активне дозвілля, і неформальне спілкування, і можливість провести час разом із родинами.

«Традиційними стали і різдвяні та весняні бали. Танці допомагають бійцям отямитися після травм та проявити себе у чомусь новому, незвичному для себе», – сказав Валентин Резніченко.

Один із наймасштабніших проектів – щорічний фестиваль «Пісні, народжені в АТО». Бійці з різних куточків України мають можливість виступити на дніпровській сцені із власними творами.

Перший в країні Музей АТО з’явився у Дніпрі. У вуличній та внутрішній експозиції – близько 5 тис експонатів. Серед інших –  броньована машина, що три роки поспіль рятувала бійців на Донбасі, ракета бойовиків, безпілотники, речі та світлини бійців, інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців. У мультимедійному залі показують документальні фільми українською та англійською про війну на Сході – одразу на чотирьох стінах. Це дозволяє глядачеві відчути себе в епіцентрі подій.

«Музей АТО – це, перш за все, пам’ять про події, про які мають знати прийдешні покоління, – підкреслив очільник області. – Не забуваємо й про дітей наших захисників. Малеча із задоволенням відвідує цирк, підлітки – розважаються під час лазертагових «боїв». Влаштовуємо для дітлахів і поїздки за кордон».

Бажаєте дізнатися більше про проекти ДніпроОДА для АТОвців? Адреса Центру допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА: м. Дніпро, пр. О. Поля, 1. Телефон – 0686798961. Можна скористатися і групою «helpАТО» у Viber – viber://pa/?chatURI=helpato.

Автор: Іван МУРАХА