Понад 50 тисяч гривень злочинець з Дніпропетровщини перевів собі з картки знайомого

logo

У Жовтих Водах чоловік пішов у гості до знайомого, а як рушав додому – забув свій гаджет. 45-річний власник житла вирішив скористатися можливістю, зайшов до застосунків, замінив там пін-код – і здійснив перекази на власні рахунки. З фінансового рахунку потерпілогопідозрюваний викрав понад 56 тисяч гривень. Гроші витратив, а телефон залишив собі. Під час слідчих дій правоохоронці встановили причетного до крадіжки.

За погодженням з Жовтоводською окружною прокуратурою йому повідомили про підозру за ч. 4 ст. 185 ККУ – крадіжка та ч. 1 ст. 361 ККУ – несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж. Громадяням правоохоронцінагадують, що слід дбати про захист своїх гаджетів та мобільних застосунків і надають кілька порад:

– вчасно оновлюйте мобільні застосунки та обов’язково встановіть секретний код для розблокування вашого ґаджета;

– користуючись банківським додатком на мобільному пристрої, створіть складний пароль;

– встановіть індивідуальні ліміти на операції з вашою пла-тіжною карткою, особливо якщо користуєтеся безконтактною оплатою;

– якщо ви втратили свій телефон або по вашій картціпроходять підозрілі транзакції – негайно заблокуйте картку, доступ до Інтернет-банкінгу та повідомте про це в банківську установу, та до поліції.