Помер легендарний дніпровський зоолог

logo

Главная страница / Новини Дніпра / Помер легендарний дніпровський зоолог ЕКСКЛЮЗИВ Помер легендарний дніпровський зоолог

Сьогодні вночі не стало Валентина Леонтійовича Булахова – чудового зоолога, чиє ім’я відоме далеко за межами України. Про це повідомляє “Наше місто”.

Професор ДНУ, автор першого у світі підручника “Функціональна зоологія” та один із засновниківДніпровсько-Орільського природного заповідника Валентин Булахов прожив довге щасливе життя. З раннього дитинства до глибокої старості він не просто займався наукою, а й переживав за кожного представника нашої фауни.

Фото ДНУ

-Якось тато пошкодував нашого домашнього котика Василька, який лютою зимою відморозив лапки, – розповідає Тетяна Макарова, донька іменитого зоолога, унедавньому минулому вчитель біології. – Пошкодував і пошив йому чобітки, щоб вулицею бігати було не боляче.

Ще одна дочка Ольга Дюкова згадала, що під час знаменитого землетрусу 1977 року батько намагався захистити від стихії, що розбушувалась, акваріумних рибок.

– Наш величезний акваріум штормило від підземних поштовхів, вода разом із усім вмістом ледь не виплескувалась назовні, – зазначає Ольга. – Батько всіх вигнав надвір, а сам залишився вдома. Стояв ідвома руками тримав акваріум. Охороняв!

Професор вдома, фото автора

Численні учні запам’ятали Валентина Леонтійовича як незаперечного авторитету та чудового педагога.

Валентин Булахов здружиною та учнями, фото Ольги Дюкової

– Ми намагалися не пропускати лекції Булахова, – розповідає Роман Новицький, доктор біологічних наук, професор. –Цікаві та нестандартні. Він міг із якимось загадковим мішечком і після невеликої паузи дістати щось із нього щось, підкинути, зловити і повернути на місце. Після нехитрої маніпуляції йшло питання: «Кістку якоїсь тварини я показав?».

Легендарного вченого та педагога не стало сьогодні. Валентину Булахову було 91 рік.

– Останнім часом тато погано почувався, боліло серце, – зазначає дочка Ольга Дюкова. – Але був у свідомості, всіх дізнавався, спілкувався. Вночістогнав, а о четвертій годині просто затих і все.

Раніше ми писали про те, що помер військовий із Дніпропетровщини.