Половина адміністративних послуг в Дніпрі досі надається з годинними чергами, — дослідження

logo

Половина адміністративних послуг в Дніпрі досі надається з годинними чергами, - дослідження

Експерти Правозахисної групи «СІЧ» у рамках моніторингу провели опитування відвідувачів Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) та відділів адмінпослуг в районних радах Дніпра. Усього вони проаналізували 115 анкет. Про це повідомили Дніпрограду у ГО «Правозахисна група «СІЧ».

В результаті, 50% респондентів зауважили: аби отримати послугу, вони були змушені витратити на черги до 7 годин, а деякі — декілька діб поспіль не могли потрапити до фахівця. 32% опитаних зазначили що чекали в черзі не більше 15 хвилин і лише 17%  відповіли, що черги не було.

Правозахисники також поцікавились у мешканців, чи довелося їм збирати додаткові документи — і 59% відвідувачів відповіли ствердно. Під час моніторингу спостерігачі дізнались, що чимало відвідувачів змушені по кілька разів приходити за потрібною довідкою до ЦНАПів або райрад. Повторні візити, на думку аналітика проекту Юлія Полєхіної, трапляються через збої у роботі електронної черги, низьку інформованість відвідувачів, неповні бази реєстрів мешканців та некомпетентність деяких працівників. Окрім того, у районних радах Дніпра (окрім Самарської) відсутня система електронної черги і споживачі  змушені годинами чекати на прийом, що негативно впливає на оцінку послуг.

Цікаво, що,  23% опитаних відмітили, що сплачували за отримання адміністративних послуг (прискорене отримання послуги, оплата закордонного паспорту, оплата юристу, посереднику, експерту, ксерокс та ін.), 19% відвідувачів – платили лише за державне мито, 3% респондентів зазначили що приносили подарунки та гроші, хоча від них цього не вимагали і послуга була безкоштовною. 53% респондентів зазначили що додатково за отримання адміністративних не потрібно було сплачувати, 2% — не відмітили жоден варіант.

Щодо комфорту та зручності під час отримання послуг, то  35% респондентів вважають, що приміщення для очікування недостатньо облаштовані, 26% — відмітили, що взагалі не створені комфортні умови для очікування: малі приміщення, не вистачає  місць для сидіння, душно, порожні інформаційні стенди, відсутність кулерів з водою. Також респонденти поскаржились, що іноді через переповнені приміщення їм доводиться чекати на вулиці. Однак 39% респондентів відповіли, що в цілому задоволені комфортом у приміщеннях.

Під час опитування люди також розповіли правозахисникам,  що найбільше їм не подобається тривале очікування в черзі (32%), при тому, що працює електронна черга і чимало послуг можна отримати онлайн. 12% опитаних поскаржилися на недостатню кваліфікацію працівників і 5% респондентів — на відсутність працівника в робочий час на місці. Також 10% відвідувачі відмітили, що їм доводиться довго чекати на результат і 7% — поскаржилися на грубість, нетактовність та неуважність персоналу. Однак за результатами опитування, більшість респондентів (57%) — поставили високу оцінку якості надання послуги, яку отримали на момент опитування.

Нагадаємо, що Січеславщина — лідер за кількістю ЦНАПів в Україні.

Автор: ГО «Правозахисна група «СІЧ»