Полк поліції у Дніпрі, який влаштував «бунт», розформують. Спецпризначенців переведуть до штурмової бригади

logo

Полк поліції у Дніпрі, який влаштував «бунт», розформують. Спецпризначенців переведуть до штурмової бригади Мережею поширилося відео «бунту» поліціянтів із Дніпропетровщини, які не хочуть у штурмову бригаду

Скриншот

КерівництвоНацполіції вирішило розформувати полк особливого призначення у Дніпропетровській області. Перед цим у соцмережах поширилося відео зборів поліціянтів, де на підвищених тонах обговорюють переведення працівників спецпідрозділів поліції до штурмової бригади МВС «Лють».

Про цезаявив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич.

Він заявив, що інцидент уДніпропетровській області — «одиничний та неприпустимий факт».

«Оцінка ситуації надана, ухвалене рішення щодо розформування полку поліції особливого призначення ГУНП у Дніпропетровській області. Тобто полку такого не буде існувати. Ми, можливо, ухвалимо інші кадрові рішення щодо створення окремих рот для виконання специфічних функцій — охорона та інше. Всі без винятку співробітники полку будуть переведені у бригаду»Лють»», — сказав Фацевич.

Він додав, що поліціянти, які відмовляться переходити у штурмову бригаду, будуть звільнені з врученням повісток. Один із керівників ГУНП, який був на відео поліціянтів, після розголошення ситуації особисто написав рапорт і буде переведений у штурмову бригаду на одну з керівних посад.

За словами Фацевича, зараз склалася «унікальна ситуація», оскільки поліція особливого призначення зараз під час воєнного стану має право виконувати задачі з оборонидержави.

«Так, ми входили в Сили оборони, але ми звернулися до МВС, а те — до Верховної Ради. Вона нас підтримала, і в законі про Нацполіцію вказано: поліція особливого призначення при бригадах Нацполіції має право виконувати задачі з оборони держави в угрупованнях військ», — сказав він.

Фацевич додав, що наразі є завдання збільшити штатну кількість штурмової бригади «Лють», будуть додаватися додаткові штурмові батальйони. Першою чергою вони мають комплектуватисяполіціянтами з полків особового призначення.

«Це — кремінь, це найбільш підготовлені наразі поліціянти, вони мають бути взірцем. У нас до бригади «Лють» відкритий конкурс — і цивільної молоді, і бригад поліціянтів», — сказав Фацевич.

Що передувало?

Ввечері 4 лютого соцмережамипоширилося відео зборів поліціянтів у Дніпропетровській області. Як зазначається, на зібранні йшлося про переведення правоохоронців до штурмової бригади «Лють», на що ті були незгодні.

«Ви входите до Сил оборони? Поліціянт, що, ухвалює рішення — тут хочу, тут не хочу? Тут будузахищати, тут не буду захищати?» — говорить на відео поліціянт, який звертається до решти колег. Натомість у відповідь йому казали, аби той «показав власним прикладом»: «Як воно нас стосується, бойове розпорядження?».

У ході суперечки поліціянти також згадали події Революції гідності.

«Ти згадай підрозділ, з якого приїхав. Ти гнида з Майдану», — заявили поліціянти спікеру. На що той відповів: «Я гнида з Майдану, а ти гнидазвідки?».

На іншому відео один із поліціянтів каже: «Скільки з Майдану пацанів загинуло? Ти не скажеш їм, що вони не герої? 18-річні хлопчики, яких убивали там, які були строковиками, яких гранатами закидували біля Верховної Ради».

Спікер нагадав про 107 загиблих — імовірно, йдеться про учасників Революції гідності, які загинули під час розстрілів на Майдані та належать до «Небесної сотні». На що йому у відповідь кричали: «А що, з боку міліції менше? Спитай у ВерховноїРади».

Після розголосу в Нацполіції зазначили, що з’ясують усі обставини та «ухвалять відповідні рішення».