Поліцейські знайшли псевдомінувальника, який зірвав уроки в школі Кривого Рогу

logo

За попередньою інформацією, з повідомленням про замінування у поліцію зателефонував 21-річний молодик. Він живе у Кривому Розі.

До теми В аеропорту Одеси повідомили про замінування: що там відбувається

Причини фейкового замінування

Як встановили слідчі, ідейним натхненником правопорушення був 13-річний учень школи №88. Він не хотів вчитися у той день та попросив друга «замінувати» освітній заклад.

Довідка. В Україні передбачена кримінальна відповідальність за неправдиве повідомлення про замінування – від 2 до 8 років ув’язнення.

Окрім безпосереднього «виконавця замовлення», за вчинене відповідатимуть і батьки неповнолітнього. На них склали адмінпротокол за невиконання обов’язків з виховання дитини, тож їм загрожує штраф.

Повідомлення про вибухівку в школі

Напередодні, 17 січня зранку, адміністрація школи №88 у Кривому Розі отримала повідомлення про закладену вибухівку. На місці працювала вибухотехнічна служба та кінологи.

Поліція знайшла псевдомінувальника школи в Кривому РозіКінологи та вибухотехніки перевірили школу №88 у Кривому Розі / Фото «1 міський»

Службовий пес Джек обнюхав усю територію школи, але жодної бомби не знайшов. Водночас криворізьких школярів тимчасово перевели на дистанційний формат навчання.

Як обговорювати з дітьми фейкові замінування

З огляду на хвилю замінувань в Україні, психологиня Юлія Сенченко рекомендує батькам поговорити про це з дітьми. Найважливіше – пояснити, що страх і стрес є нормальною реакцією організму, це не соромно.

Далі варто розповісти порядок дій у випадку повідомлення про замінування. Наприклад, звернутися за допомогою до дорослого, виконувати всі вказівки та інструкції вчителя.

Зверніть увагу Це провокація, – імам про «замінування» в Кривому Розі від імені «воїнів Аллаха»

Варто наголосити, що ситуація з фейковими замінуваннями, ймовірно, не несе реальної загрози. До неї можна ставитися як до тренувальної евакуації.

Не зайвим буде пояснити, що такі повідомлення здебільшого є злими жартами. Така поведінка порушує закон та тягне за собою відповідальність.