Планували вбити правоохоронця з Дніпропетровщини: поліція затримала злочинне угрупування

logo

За процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури було скеровано до суду для розгляду справи обвинувальний акт стосовно організатора та учасників озброєної банди, які вели злочинну діяльність і на Дніпропетровщині. Їм загрожує до 15-тироків ув’язнення. Що накоїли зловмисники? Як з’ясували правоохоронці, 7 учасників злочинного угруповання причетні до злочинів, скоєних упродовж 2023 року: умисного вбивства жителя Кременчука, якого застрелили з обрізу рушниці, та замаху на вбивство ще одного місцевого мешканця, який продав зброю підозрюваним. Також обвинувачені «спеціалізувалися» на вимаганні неіснуючих боргів з громадян. Крім цього, у ході слідства оперативники управління стратегічних розслідувань у Полтавськійобласті спільно зі слідчими обласної поліції задокументували підготовку зловмисників до скоєння вбивства заступника начальника одного з районних управлінь у Дніпропетровській області та депутата Полтавської обласної ради. Правоохоронця хотіли позбавити життя через його професійну діяльність, а народного обранця – у зв’язку з громадською роботою — він активно боровся з незаконним обігом наркотичних засобів на території регіону. Організував діяльність озброєної банди 48-річний кримінальнийавторитет, який залучив до протиправних дій чоловіків віком від 16 до 31 року. Одним із учасників банди став і його 22-річний рідний син, який саме мав скоїти заплановане вбивство. Для реалізації батько доручив підійти ретельно – наказав синові підготуватися у тирі.

Діяльність банди та затримка її учасників сталася у лютому 2024 року. Тоді вісьмом фігурантам, залежно від участі кожного, слідчі повідомили про підозри:

– ст. 257 (бандитизм);

– ч. 1 ст. 255-1 (встановлення абопоширення злочинного впливу);

– ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 28 ст. 348 (готування до посягання на життя працівника правоохоронного органу);

– ч. 1 ст. 14 п. п. 8, 12, 13 ч. 2 ст. 115 (готування до умисного вбивства)

– ч. 5 ст. 27 п. 12 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивства вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство),

– ч. 3 ст. 15 п. п. 8, 12 ч. 2 ст. 115 (замах на умисне вбивство);

– ч. 4 ст. 189 (вимагання);

– ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 263 (незаконнеповодження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами);

– ч. 2 ст. 263-1 (незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або фальсифікація, незаконне видалення чи зміна її маркування, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв) Кримінального кодексу України.

Наразі досудове розслідування завершено. Чекають суду. Усі затримані – під вартою. Ще один учасник перебуває в розшуку, матеріали щодо нього виділені вокреме провадження.