«Південмаш» може допомогти відновити ядерний статус України, — нардеп

Дніпровське підприємство ракетно-космічної галузі «Південмаш» може допомогти відновити ядерний статус та військовий потенціал України. Про це заявив народний депутат Андрій Білецький у своєму коментарі «Левому берегу», повідомляє інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Статус нам потрібен з огляду на окупацію сходу України і Криму, проблем на західних кордонах нашої країни. 17-й рік став для нас роком, коли ми отримали купу тривожних дзвінків від Угорщини, Румунії, Польщі», — зазначає нардеп.

За його словами, технічна сторона надзвичайно проста: «Україна – країна, де вперше в світі розчепили атом. Технології створення не надскладних, не сучасних, а першого-другого покоління ядерних бомб може бути дипломною роботою студента-ядерника. Я консультувався з експертами. В нас є «Південмаш», а отже немає питань з носіями ядерної зброї, але є незакінчений цикл – деякі частини треба будувати. Ми маємо атомні електростанції. Маємо потужну школу ядерників в тому ж Харкові».

Андрій Білецький зауважив, що ми маємо уранову руду, всі компоненти для того, щоб за надзвичайно короткий термін, протягом року-півтора, за невеликий кошт – не треба перебільшувати ціну ядерної зброї – відновити свій потенціал.

Читайте также: