Після ремонту укриття, заклад освіти Межівської громади вийшов на змішану форму навчання
Цими днями у одному з сільських закладів освіти Межівської громади завершилося облаштування укриття. Це дало змогу запровадити у гімназії змішану форму навчання, учні якої вперше зібралися у класах від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів.Комісія оглянула оновлене сховище, а першого ж дня – учні та педагоги провели тренування: як поводитися під час повітряної тривоги.
…Першачки роблять зарядку разом з
вчителем фізкультури Віталієм Олексійовичем.Вони, дійсно вперше зустрілися сьогодні в класі, хоча багато з них вже знайомі через онлайн уроки. Зоя Вікторівна – перша вчителька, вже готує матеріали для наступного заняття.
…3-й клас ліпить
японську ляльку-талісмана, яка має допомогти від всіляких негараздів.
… А в учнів середньої школи – уроки математики та іноземної мови.
Денис і Валерія дуже засумували за очним навчанням, говорять, що чимало тем онлайн були
незрозумілі. А сьогодні, під час зустрічі з улюбленою вчителькою та однокласниками, відчувають неабияке піднесення. І це помітно неозброєним оком.
Це один із закладів
освіти у Межівській громаді, в якому розпочали навчання за змішаною формою.– Ми хотіли б відзначити величезне бажання повернути дітей у класи: трудового колективу, педагогів, а також батьків – коментують Межівський селищний голова Володимир Зражевський та начальник відділу освіти, молоді та спорту Межівської громади Вікторія Діденко. – Всі розуміють, що головною умовою – є безпека навчального процесу, тобто наявність укриття. І саме в цьому напрямку проведено величезну
роботу.
Власне, заклад мав досить просторе
підвальне приміщення, але для відповідності його вимогам – треба було попрацювати. Після того, як комісія провела експертизу та визначила споруду міцною і придатною для облаштування укриття, там розпочали ремонт. Він тривав кілька місяців.Селищна рада, відділ освіти допомогли матеріалами, а ось колектив школи, батьки, помічники закладу – зробили все можливе, щоб діти пішли до школи.Оглянувши укриття, ми і дійсно побачили, що зроблено чимало: опалення, світло, вода, санвузол, необхідні меблі, тривожні рюкзачки, каремати, матраци тощо. Є резервне живлення (генератор) та запас паливно-мастильних матеріалів.
А ще, на стіні – прапор
93-ї Омбр «Холодний яр», з якими заклад підтримує тісний зв’язок.
– Робочий день розпочали з інструктажу з трудовим колективом і перший урок – урок безпеки”, – говорить завідувач гімназії-філії Віта Миколаївна і
продовжує. – Звичайно, ключова умова – відповідна згода батьків, до речі, багато з них дійсно раді за дітей, які мають змогу долучитись до повноцінного навчального процесу.
У одному крилі розташовані
учні молодшої ланки, в іншому – середньої, тож під час тренувань все проходить оперативно та злагоджено. Після того, як технічний працівник подає сигнал – вчителі мають евакуювати дітей до сховища і класи по черзі прямують до підвального приміщення відповідно до свого маршруту.
Навчальний процес розраховано до 13-ї години – це 5 уроків, без організації харчування.Не дивлячись, що у закладі, порівняно небагато учнів, 3-є з них – діти-внутрішні переселенці.… У дітей гарний настрій:
вони щебечуть, сміються, гомонять між собою і радіють довгоочікуваній зустрічі з однокласниками.
І на завершення ще одна приємна новина для закладу.Водій Олександр Вікторович чекає на новенький мікроавтобус для підвозу дітей.
репортаж “Межівського меридіана”.
Переглядів: 8