Після ремонту укриття, заклад освіти Межівської громади вийшов на змішану форму навчання

logo

Цими днями у одному з сільських закладів освіти Межівської громади завершилося облаштування укриття. Це дало змогу запровадити у гімназії змішану форму навчання, учні якої вперше зібралися у класах від початку повномасштабного вторгнення російських окупантів.Комісія оглянула оновлене сховище, а першого ж дня  –  учні  та педагоги провели тренування: як поводитися під час повітряної тривоги.


…Першачки роблять зарядку разом з
вчителем фізкультури Віталієм Олексійовичем.Вони, дійсно вперше зустрілися сьогодні в класі, хоча багато з них вже знайомі через онлайн уроки. Зоя Вікторівна  – перша вчителька, вже готує матеріали для наступного заняття.

…3-й клас ліпить
японську ляльку-талісмана, яка має допомогти  від всіляких негараздів.

… А в учнів середньої школи  – уроки математики та іноземної мови.

Денис і Валерія дуже засумували за очним навчанням, говорять, що чимало тем онлайн були
незрозумілі. А сьогодні, під час зустрічі з улюбленою вчителькою та однокласниками, відчувають неабияке піднесення. І це помітно неозброєним оком.

Це один із закладів
освіти у Межівській громаді, в якому розпочали навчання за змішаною формою.– Ми хотіли б відзначити величезне бажання повернути дітей у класи: трудового колективу, педагогів, а також батьків – коментують Межівський селищний голова Володимир Зражевський та начальник відділу освіти, молоді та спорту Межівської громади Вікторія Діденко. – Всі розуміють, що головною умовою – є безпека навчального процесу, тобто наявність укриття. І саме в цьому напрямку проведено величезну
роботу.

Власне, заклад мав досить просторе
підвальне приміщення, але для відповідності його вимогам – треба було попрацювати.  Після того, як комісія провела експертизу та визначила споруду міцною і придатною для облаштування укриття, там розпочали ремонт. Він тривав кілька місяців.Селищна рада, відділ освіти допомогли матеріалами, а ось колектив школи, батьки, помічники закладу – зробили все можливе, щоб діти пішли до школи.Оглянувши укриття, ми і дійсно побачили, що зроблено чимало: опалення, світло, вода, санвузол, необхідні меблі, тривожні рюкзачки, каремати, матраци тощо. Є резервне живлення  (генератор) та запас паливно-мастильних матеріалів.
А ще,  на стіні  – прапор
93-ї Омбр  «Холодний яр», з якими заклад підтримує тісний зв’язок.

– Робочий день розпочали з інструктажу з трудовим колективом і перший урок –  урок безпеки”, – говорить завідувач гімназії-філії Віта Миколаївна і
продовжує. – Звичайно, ключова умова –  відповідна згода батьків, до речі, багато з них дійсно раді за дітей, які мають змогу долучитись до повноцінного навчального процесу.

У одному крилі розташовані
учні молодшої ланки, в іншому – середньої, тож під час тренувань все проходить оперативно та злагоджено. Після того, як технічний працівник подає сигнал – вчителі мають евакуювати дітей до сховища і класи по черзі прямують до підвального приміщення відповідно до свого маршруту.

Навчальний процес розраховано до 13-ї години – це 5 уроків, без організації харчування.Не дивлячись, що у закладі, порівняно небагато  учнів, 3-є з них – діти-внутрішні переселенці.… У дітей  гарний настрій:
вони щебечуть, сміються, гомонять між собою і радіють довгоочікуваній зустрічі з однокласниками.

І на завершення ще одна приємна новина для закладу.Водій Олександр Вікторович чекає на новенький мікроавтобус для підвозу дітей.

репортаж “Межівського меридіана”.

Переглядів: 8