Підтоплення і зсуви: чого чекати у Дніпрі, коли сніг почне танути

Підтоплення і зсуви: чого чекати у Дніпрі, коли сніг почне танути

Якщо з першими наслідками стихії, що сталася в Дніпрі цього тижня, місто так чи інакше впоралося, то попереду нове випробування — велика кількість снігу та крижаного дощу незабаром почне танути. Директор КП «Гідроспоруди» Валентин Лазарєв розповів, що водозниження і зсуви є одними із глобальних проблем нашого міста. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на «Наше Місто».

За словами Валентина Лазарєва, найбільш підтоплюваним районом Дніпра є Амур-Нижньодніпровський район. Там немає і ніколи не було зливових систем, а на деяких ділянках їх навіть технічно неможливо побудувати.

«Там завжди був вкрай високий рівень ґрунтових вод, а якщо додадуться ще і поверхневі, то можуть не впоратися навіть дренажні системи, що перекачують насосні станції. Подібна ситуація до минулого року спостерігалася і в Діївці, але там з цією проблемою впоралися — проклали водовідвідні колектори. Якщо хоча б тиждень, а краще півтора, буде зберігатися така погода, як за останню добу, коли вночі — мінус, а вдень — плюс, то особливо сильного підтоплення не буде», — розповів директор КП.

Дніпро знаходиться в найскладніших геологічних умовах не тільки з точки зору підтоплення — все місто пересічене балками. Також за радянської влади, коли будувалися житлові масиви, зокрема Тополь, Фрунзенський, не заклали зливові колектори. Зараз в Дніпрі розробляється комплексна програма, пов’язана з водовідведенням.

Автор: Іван МУРАХА