Підприємства-забруднювачі на Дніпропетровщині цьогоріч сплачували збільшений екоподаток

logo

Підприємства-забруднювачі на Дніпропетровщині цьогоріч сплачували збільшений екоподаток

На Дніпропетровщині зосереджені декілька гігантських металургійних комплексів. Технологічні процеси побудовані так, що робота цих підприємств забруднює навколишнє середовище. Позначається це і на здоров’ї мешканців — екологічна ситуація щороку погіршується. Якщо підприємство викидає в атмосферу шкідливі речовини, забруднює водні об’єкти та зберігає відходи на власних територіях, тоді воно має сплачувати екологічний податок. У 2018 році ставки екоподатку зросли на 11,2%. Про це сьогодні, 30 жовтня, на прес-конференції в ІА “Мост-Дніпро” розповіла завідуюча сектором адміністрування екологічного податку ГУ ДФС у Дніпропетровській області Юлія Кирпа.

Екоподаток сплачують підприємства, які використовують міні-котельні, а також генератори, що працюють на паливі, при використанні якого шкідливі речовини забруднюють атмосферу. Платниками можуть бути абсолютно всі юридичні особи, бюджетні організації та навіть платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Виключення — підприємства, які зберігають на власних територіях відходи як вторинну сировину, а також державні підприємства, основна діяльність яких — захоронення та переробка радіоактивних відходів, які є власністю держави.

У 2018 році ставки екоподатку зросли на 11,2%. Граничний термін подання декларації і сплати екоподатку у третьому кварталі 9 та 19 листопада відповідно, у четвертому — 11 і 19 лютого. Гроші спрямовуються на рахунки держказначейства, які розподіляють кошти відповідно до бюджетного кодексу: 45% — до загального бюджету, 55% — до загального фонду місцевих бюджетів.

Сума розраховуються з фактичних обсягів викидів, ставок податку та корегуючих коефіцієнтів.

Раніше повідомлялося, що на Придніпровській ТЕС більше 50 видів промислових відходів обліковують не у повному обсязі.

Автор: Домінік ФРАНКО