Павлоградським лотерейникам заборонили працювати вночі

logo

У Павлограді заклади державних лотерей відтепер не зможуть працювати вночі. Таке рішення прийняв учора, 22 березня, Павлоградський міськвиконком. Його члени одноголосно відмовилися погодити клопотання лотерейників про продовження їм цілодобового режиму роботи.

Обговорення питання функціонування лотерейного бізнесу в Павлограді викликало суперечку між представником приватної компанії, що розповсюджує лотерейні квитки «Фаворит спорт» держоператора «Українська національна лотерея» та членами виконкому включно з мером.

«Я хочу, щоб був погоджений режим роботи. Я керую Павлоградською, Тернівською і Новомосковською філією. У мене багато об’єктів — 13. Усі вони працюють, ми забезпечуємо робочими місцями людей. Ми забезпечуємо їх зарплатою. В мене дві родини переселенців працює. Ми нічого не порушуємо, жодної норми закону» – апелювала представниця фірми Олена Усенко.

Вона просила погодити їй цілодобвий режим роботи хоча б по трьом закладам лотерейної мережі.

Натомість члени виконкому і мер взялися закидати підприємниці, що, заклади, якими вона керує, порушують громадський порядок, працюючи вночі. У відповідь О. Усенко заявила, що, мовляв, усе це порожні балачки. «Вибачте, де представники правохоронних органів, які мені хоча б раз протягом моєї діяльності щось мені пред’явили, що мій заклад щось порушує? Це тільки, вибачте, пусті заяви», — відрізала жінка.

Вона послалася на законодавчі норми, що регламентують діяльність  подібних фірм, самостійно встановлювати режим своєї роботи, хоча й за погодженням з владою. О. Усенко підкреслила, що її заклади не є гральними, а мають спортивно-культурний напрямок роботи.

Один з представників служб виконкому, який також включився в дискусію, згадав: «16 березня засідала комісія з питань підприємницької діяльності, де був присутній представник поліції. Він зазначив що у вашому закладі на вулиці Героїв України, колишня Садовніченко, порушується громадський спокій».

Міський голова теж не витримав, дорікнувши О. Усенко: «Якщо у вас є запитання до правохороних органів – запитайте, чи є у них докази того, що щось порушується…. Але громадяни мають право звертатися не лише до правохоронних органів, а і в органи місцевого самоврядування. І до депутатів».

А. Вершина також зізнався, що свого часу до нього зверталися мешканці будинку на вулиці Героів України, в якому працює один із закладів держлотереї. «Люди скаржилися на його роботу… Казали, що якщо він працює, то його кришує міський голова… Я такий, щоб він взагалі не працював. Не лише вночі», — сказав мер. І згодом додав: «Якщо ви хочете працювати цілодобово, то виходьте з житлових будинків, будуйте об’єкти».

Аналогічні аргументи на користь рішення про обмеження режиму роботи закладів лотерейного бізнесу в Павлограді висловила і член міськвиконкому Оксана Горова. «Ви нам так подаєте, що якщо у вас заклади вночі не працюватимуть, то економіка міста розвалиться. Але коли подивитися на розташування цих закладів, то вони знаходяться в житлових будинках. Однак люди мають право відпочивати вночі. А я так розумію, що ця висока спортивна культура у ваших закладах заважає їм у законний час відпочивати… Тому ніякої дискримінації до вас немає», — висловила своє бачення О. Горова.

Втім, Олена Усенко категорично не погоджувалася з аргументами виконкомівців, на що мер порадив їй у разі незадоволення рішенням органу місцевого самоврядування звертатися до суду. Зрештою, члени міськвиконкому одноголосно відмовили підприємниці у її проханні погодити цілодобовий режим роботи кількох її закладів розповсюдження квитків Національної лотереї.

До речі, 20 вересня 2016 року Павлоградська міськрада прийняла рішення про проведення громадських обговорень щодо питання заборони розміщення у місті закладів грального бізнеса та азартних ігор. Під таку заборону її прихильники хотіли включити заклади «Національної лотереї», різні тоталізатори, віртуальні казино тощо. На думку багатьох депутатів та громадських активістів, під виглядом держлотерей у Павлограді працює заборонена законом від 2009 року «Про заборону грального бізнесу в Украиїні» мережа закладів, що надають послуги з азартних ігор.