Павлоградські патріоти готують смолоскипну ходу

logo

Найближчої неділі, 29 січня, на мешканців Павлограда і гостей міста чекає традиційна смолоскипна хода на честь героїв Крут, яку обіцяють влаштувати місцеві патріоти. Акцію вже анонсував у соцмережах активіст громадського формування «Павлоградська Самооборона» Юрій Малімонов.

У понеділок, 23 січня, активіст розмістив у Фейсбуці запрошення до земляків від імені патріотичних сил міста приєднатися до урочистої ходи і вшанувати пам’ять загиблих 99 років тому під Крутами захисників України.

«Марш пам’яті героїв Крут у Павлограді — це хода, якою націоналісти та представники патріотичної спільноти вшановують подвиг «крутянців» — юнаків, котрі на тлі повної безпорадності й злочинної бездіяльності ліберально-соціалістичної верхівки тодішнього уряду української держави, стали проти війська Червоної Гвардії, яка несла в Україну окупацію, вбивства, біди, грабунок та гвалтування.

 Вони почали! Ми завершимо! Ваш Подвиг — нам приклад!» — зазначив Ю. Малімонов.

 unnamed (1)

Телефоном, спілкуючись з кореспондентом 5632.com.ua, активіст повідомив, що 29 січня о 12.00 в центрі міста відбудеться офіційна частина роковин за участю перших осіб міської влади – з хвилиною мовчання, урочистим виконанням гімну, покладанням квітів до пам’ятника героям, що в різні часи боролися й поклали свої голови за Україну.

unnamed (5) 

А вже надвечір, після 16.00, розпочнеться смолоскипна хода патріотів. Вона стартуватиме від танка на розі вулиць Дніпровської та Центральної і фінішує на Соборній площі.

unnamed (3)

Нагадаємо, вперше павлоградці пройшли містом із смолоскипами, вшановуючи героїв Крут, 29 січня 2016 року. Тоді участь в акції взяли від 150 до 200 представників різних громадських і політичних організацій.

 unnamed (4)

Наша довідка

У січні 1918 року частини Червоної Армії, практично без опору, почали наступ на територію УНР. Частина з них рушила через Бахмач і Ніжин на Київ. Поблизу залізничної станції Крути (Чернігівська область) червоноармійців 29 січня зустрів невеликий загін київських студентів, юнкерів і добровольців.

 Поступаючись ворогам у живій силі щонайменше у  10 разів, вони кілька годин тримали оборону.

Частина студентів загинула під час відступу, інші потрапили в полон і були страчені.

 unnamed (7)

Історики називають різні цифри загиблих — від 300 до 70 осіб. «Пишатися нічим — це ганебна пляма Центральної Ради. Не можна дітей під кулі підставляти », — так оцінив події 1918 року український історик Юрій Шаповал.

 Його колеги визнають, що, незважаючи на провал в оборонній політиці уряду, Крути завжди слугуватимуть прикладом героїзму українських патріотів.