Павлоградки стали менше робити аборти

logo

Павлоградські жінки стали значно менше робити аборти. Кількість таких випадків за останній рік скоротилася з 141 до 78. Про це 11 травня повідомили журналістам місцеві фахівці в галузі акушерства, гінекології і планування сім`ї – Олена Крайнік і Тетяна Савченко.

На думку експертів, зменшення кількості штучного перервання вагітності пов`язане з тим, що павлоградські жінки за останні роки стали більш освіченими в питаннях вагітності і планування сім`ї. Водночас, зазначає О. Крайнік, кількість випадків переривання вагітності за медичними показниками дещо зросла — з 3 до 7. Фахівець пояснює, що це спричинено погіршенням здоров`я вагітних і патологіями плоду. За словами медика, серед тих, хто у 2016 році перервав вагітність, був 1 підліток. У свою чергу, Тетяна Савченко зазначає, що просвітницька робота павлоградських медиків дається взнаки. Нині на 4,3 пологів припадає 1 аборт. До речі, каже експерт, кількість пологів у Павлограді щороку скорочується. Приміром, якщо у 2014 році їх було 2041, то вже у 2016-у – 1782.

Окрім просвітництва щодо запобігання небаженої вагітності, медики ще донедавна безкоштовно видавали жінкам з багатодітних та малозабезпечених сімей засоби контрацепції, що зрештою впливало і на показники абортів. Нині обласний бюджет, з якого фінансувалася закупівля засобів, припинив таке фінансування. Тому павлоградські фахівці просять депутатів міськради допомогти їм у придбанні певної кількості оральних, ін`єкційних та внутрішньоматкових контрацептивів для жінок цих категорій. Е. Крайник наводить статистику: у 2015 році внутрішньоматкові спіралі медики безкоштовно поставили 2 741 жінці, в 2016 цей показник зріс до 3874 чоловік. Гормональні контрацептиви відповідно отримали 2981 і 3659 жінок.

Говорячи про профілактику абортів, фахіфці наголошують на їхній шкідливості, як для організму жінки, так і для її психіки. Аборти доцільні, коли на те є медичні показання, говорять медики. Також вони виступають проти тотальної заборони абортів в Україні. «Я проти категоричної заборони на проведення медичних абортів… До того ж ми пам’ятаємо 90-ті роки, коли процвітали кримінальні аборти. Це може повторитися в разі заборони», — зазначає Олена Крайнік.

Наша довідка: на обліку міського Центру первинної медико-санітарної допомоги сьогодні перебуває 50 541 жінка, з них дітородного віку — 25 597 осіб. У 2015 році ці показники були, відповідно, 34 690 і 18 647. Зростання кількості жінок на обліку пов’язане з тим, що в 2016 році в структуру Центру увійшли нові сімейні амбулаторії №7, 8 і 9, які були створені на базі колишніх медсанчастин №7 та №15.