Павлоградців атакують змії

logo

Павлоградців атакують змії

3 августа 2016

З настаннями спекотної погоди збільшується можливість укусів отруйними зміями.

Так за липень до відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Павлоградської міської ради тричі

З метою попередження нещасних випадків, МНС-ники нагадують населенню міста основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватися.

При укусі невідомої змії не треба піддаватися паніці. Уважно огляньте місце укусу, на тілі постраждалого залишаються сліди двох отруйних іклів (рідше одне) – ранки, які кровоточать.

Симптоми:

в місцях потрапляння отрути відчувається свербіж;через 10-15 хвилин розвивається набряк;незначний пульсуючий біль в місці укусу. Біль лімфатичних вузлів.В інших випадках захворювання протікає у важчій формі: запаморочення, можливі зниження артеріального тиску та втрата свідомості.

Послідовність надання допомоги постраждалому:

протягом 5-10 хвилин необхідно відсмоктувати отруту з ранки, ротову порожнину при цьому періодично промивати водою;обробити ранку дезінфекційними засобами;вжити не менше 3-4 літрів рідини (молоко, вода, несолодкий чай);перемістити постраждалого в прохолодне, затінене місце;відвезти до найближчої лікувальної установи, де нададуть медичну допомогу.Якщо ви перебуваєте за кермом, не намагайтеся керувати самостійно, можлива втрата свідомості, що призведе до аварії.

Категорично забороняється:

піддаватися паніці: хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидкому потраплянню отрути в кров;накладати на уражену кінцівку джгут;робити надрізи в місцях укусу або припікати ранки, обробляти місце укусу розчином марганцю або господарського мила, вживати алкоголь.tv-news.dp.ua