Павлоградці масово судяться із газівниками

logo

Павлоградці масово судяться із газівниками

9 ноября 2016

В середу, 2 листопада, у Павлоградському міськрайонному суді відбулися чотири судові засідання за позовними заявами мешканців Павлограда (вул. Миру – кол. вул. Інтернаціональна) про захист прав споживачів до ПАО «Дніпропетровськгаз» в особі Павлоградського управління по експлуатації газового господарства (ПУЕГГ). Позивачі просять суд визнати неправомірними дії «Дніпропетровськгазу» щодо нарахування їм обсягів природного газу по граничним нормам споживання і перерахувати нараховані обсяги природного газу. Загалом до суду надійшло 24 позовні заяви з цього приводу.

Так, наприклад, ПАТ «Дніпропетровськгаз» ПУЕГХ зобов’язує одну з позивачів — громадянку Ольгу Белослудцеву — заплатити за газ у два рази більше, через те, що в її квартирі не встановлений газовий лічильник.

Справа в тому, що 20 липня ПАТ «Дніпропетровськгаз» намагався установити загальний газовий лічильник на будинок № 69 по вул. Миру. Проте мешканці будинку не дозволили цього зробити. І за це газівники покарали їх, значно збільшивши ліміти споживання газу (до граничних) і відповідно збільшивши платню за газ майже удвічі. В результаті чого у людей утворились борги. Тільки за два місяці жінці нарахували борг майже 700 гривень. Тепер «Дніпропетровськгаз» погрожує мешканцям припинити газопостачання через ці самі борги.

Позивачка вважає, що її права порушені і просить через суд встановити їй індивідуальний прилад обліку газу.

«У мене ніколи не було боргів за газ. Була переплата. І тут я отримую лист, в котрому повідомляють, що так як я відмовилась від приладу обліку газу, то мені начислятимуть обсяг газу за граничними нормами. Мені ніхто не пропонував ставити лічильник і я від нього не відмовлялась. Після цього мені прийшло повідомлення, що якщо я не виплачу борг, котрий утворився, то мені відключать газ. Я не в змозі оплачувати такі великі суми»,– говорить Ольга.

Разом з нею на засідання прийшли інші мешканці будинків №№ 67, 69 і 71, які опинились в такій же ситуації.

Нагадаємо, що жителі багатьох будинків по вул. Миру ще місяць тому отримали рахунки, за якими вони повинні платити за послугу газопостачання за нормою 18,3 куб. м газу на одну людину.

Тепер за місяць, за словами мешканців, по цим новим нормам люди повинні платити за газ близько 500 гривень і норму споживання газівники підвищили користуючись своїми внутрішніми інструкціями та актами, а не постановами КМУ.

«Нам стали погрожувати тим, що відключать газ, якщо ми не будемо платити за виставленими рахунками. Це при тому, що люди не заперечують навіть проти платної установки індивідуальних газових лічильників, які повинні бути встановлені безкоштовно»,- каже управляюча одного із вищеназваних будинків.

Представник відповідача ПАТ «Дніпропетровськгаз» позовну заяву повністю не визнає і вважає, вони діяли на підстави того, що люди відмовились від загального приладу обліку газу, а індивідуальні лічильники мовляв нехай встановлюють за власний кошт. Разом із тим, у декотрих будинках газова компанія установлює індивідуальні лічильники за власний кошт, а у інших — наполягає лише на загальних.

Представник відповідача, посилаючись на програму, затверджену НКРЕ, заявила, що їх організація в праві встановлювати, як загальнобудинкові прилади обліку, так і індивідуальні. Підприємство на власний розсуд вирішує, у які будинки установлювати індивідуальні лічильники, а у які — загальні, виходячи із «економічної доцільності».

Юрист Вадим Губарь, який представляє в суді інтереси позивачів каже, законодавство у цій сфері говорить про те, що газові компанії зобов’язані до 1 січня 2018 року установити мешканцям, які використовують газ для приготування їжі, як загальнобудинкові прилади обліку газу так і індивідуальні за кошт постачальника.

«Ми вважаємо, що суб’єкт господарювання за власною провиною не встановив прилад обліку газу, абонент не відмовлявся від установки лічильника, тому у відповідача не було підстав для збільшення обсягу споживання газу і, відповідно, не було підстав вимагати з позивачки збільшення оплати. Норми споживання газу для споживачів встановлені Кабінетом міністрів України»,- підкреслив юрист.

Громадський активіст Володимир Курдюков, який також представляв інтереси позивачки, звернув увагу суду на те, що сам будинок не є споживачем газу. Згідно законодавства споживачами газу є фізичні особи (населення) та юридичні особи (підприємства). А договору між будинком і газопостачальною організацією немає.

У ході засідання суд звернув увагу на те, що у справі з’явилася ще одна відповідальна сторона — це ТОВ «Дніпропетровськгаз збут». З’ясувалось, що з 1 липня 2015 року норми споживання газу людям нараховує ПАТ «Дніпропетровсьгаз», а сплачують вони вже іншій компанії – ТОВ «Дніпропетровськгаз збут». Але остання не була запрошена на судове засідання в якості відповідача, тому розгляд справи перенесли на декілька днів, щоб викликати представників компанії. Можливо, що 4 ідентичних позови від громадян будуть об’єднані в одну справу.

Загалом розгляди у суді усіх 24 позовів по «газовій темі» розтягнуться аж на три місяці.tn-express.dp.ua