Патрульні розповіли кому загрожує викрадення автомобілів та як вберегтись від злодіїв

logo
225099_patrulni_rozpovili_komu_zagrozhue_vikrade.jpeg


Патрульні розповіли кому загрожує викрадення автомобілів та як вберегтись від злодіїв

З початку 2018 року на території Січеславської області зареєстровано 53 випадки викрадення автомобілів, 13 з яких вдалося знайти. Загалом існує декілька способів викрадення автівок, якими користуються злодії Дніпра та області. Про те, як вберегти власний транспортний засіб повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів начальника відділу розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами управління карного розшуку ГУНП в області Руслана Нетудихата.

Зі слів патрульних, за аналогічний період 2017 року було викрадено на два автомобіля менше. Наразі у Січеславській області рівень розкривання даних злочинів сягає 24,5 відсотка.

Серед видів викрадення автівок престижних марок популярним є спосіб, так званої, «вудочки», за допомогою якого злодії можуть ретранслювати сигнал ключа через спеціальний пристрій на відстань до 700 миль. Для цього злодії ретельно готуються та завчасно наймають гаражі. Автівку вистежують та за сигналом ключа заволодівають транспортним засобом.

Найбільш популярними у викрадачів є наступні марки: Toyota, Lexus, Range Rover.

Крім того, за іншим способом, дороговартісні автомобілі переганяють закордон – в країни колишнього СНД — за допомогою підроблених документів та таким чином легалізують викрадення.

«Нічні викрадення розповсюджені серед авто, які оснащені системою «старт-стоп». В такому випадку зловмисники можуть скористатися легким шляхом, наприклад, вибити скло. Тож варто подбати про профілактику і краще поставити GPS-трекер, який постійно подає сигнал про місцезнаходження транспортного засобу на мобільний телефон», — пояснив Руслан Нетудихата.

До того ж, популярні додаткові системи проти викрадення, які блокують двигун автівки на відстані, а також можливо подбати про захисні паролі, які потрібно вводити перед початком руху.

«Якщо злодію вдалося заволодіти вашою автівкою – відразу викликайте «102». Своїми свідченнями ви зможете допомогти розшуку авто. Також не потрібно ігнорувати викрадення, свідком якого ви стали та повідомляти повну інформацію в поліцію», — зазначив фахівець.

Раніше повідомлялося, що у Кам’янському поліціянти по гарячих слідах розкрили викрадення автомобіля «ЗАЗ 1102», що належить жінці з обмеженими можливостями.

Автор: Людмила СТУПАК


А поделиться?Читайте также: