Палітра життя відомого митця з Дніпропетровщини (Фото)

logo

У селищі Широке в народному історико-краєзнавчому музеї урочисто відкрилася персональна виставка самодіяльного художника Віктора Журби «Палітра мого життя». Тут зібрані роботи, які художник писав протягом різних періодів життя. Вони відображають весь спектр його мистецьких уподобань.

Малярський хист

Символічним видається те, що експозицію робіт художника організатори приурочили до Дня селища.

Малярський хист Віктора Яковича багатогранний: він пише картини, ікони, виконує копії відомих полотен, ілюструє книги. До цього варто додати два панно для козацької варти на Великій могилі; ескіз проекту пам’ятника, установленого дітям, які загинули під час Голодомору 1932-33 рр.; участь у конкурсі на кращий проект герба та прапора району, де саме його ескіз став основою затверджених зразків; участь у конкурсі геральдики Широківської селищної ради; перемога в обласному огляді-конкурсі «Примножимо славу Придніпров’я» (номінація «Ветерани»), Диплом лауреата загальнонаціонального конкурсу «Україн­ська мова — мова єднання» (м. Одеса) тощо. Але найголовнішою рисою, що якнайкраще характеризує Віктора Журбу, є патріотизм, любов до рідного краю. Саме ця чеснота є тим наріжним каменем, на якому розвинулися малярський хист митця та його громадянська позиція.

Потяг до малювання проявився ще в підлітковому віці, а потім було трирічне навчання в Криворізькому архітектурно-художньому ремісничому училищі, де отримав фах альфрейщика (спеціаліст із розпису по сирій штукатурці) й направлення на роботу до Москви. Там випало брати участь у зведенні Московського державного університету. Починав муляром, невдовзі став майстром оздоблювальних робіт, контролював якість робіт бригад штукатурів, плиточників, малярів, паркетників тощо. Отримав московську прописку, що для багатьох було мрією усього життя.

Але любов до рідного Широкого взяла гору. Після служби в армії повернувся до селища, такого близького його серцю.

Цінні акварелі

Віктор Журба змінив немало професій, але саме на рідній землі сповна розкрився його талант. Разом із дружиною, Любов’ю Філатівною, долучився до роботи ради народного історико-краєзначого музею, написання полотен.

На вернісажі численні шанувальники таланту митця мали змогу переглянути копії полотен добре знаних художників, відомий портрет Т.Г. Шевченка; картини, присвячені Широкому, зокрема, «Міст через Поперечну балку», «Бій за Дубову балку», «Наше дитинство», на історичну тематику тощо.

Окремо слід виділити акварельні збірочки «Мости й кладочки Широкого», «Екскурсія по Широкому» та ін. Проходячи щодня різними куточками Широкого, ми за клопотами не помічаємо їхньої самобутності, як під впливом часу вони змінюються. А завдяки акварелям Віктора Журби наші нащадки зможуть помилуватися райцентром початку XXI ст.

Виставку вступним словом відкрила директор народного історико­краєзнавчого музею Інна Свиридова.

А потім митця зі знаковою подією в його житті тепло привітав Широківський селищний голова Олександр Кокул. Він вручив Подяку виконкому селищної ради, квіти, а також презентував нещодавно затверджений герб селища Широке, до створення якого доклав рук також Віктор Журба.

До вітань долучилися й краєзнавець Олександр Козленко, самодіяльний художник Микола Добровольський, священик Михайло Пацула, член ради народного історико­краєзнавчого музею, ветеран педагогічної праці Лідія Гічонок та інші. Всі зичили Віктору Яковичу довгих років життя, творчого натхнення, нових робіт і вернісажів.

Експозиція триватиме місяць. Тож усі охочі мають змогу долучитися до світу прекрасного.

Олесь Сліпченко

Поделиться ссылкой: