Пацієнтів тринадцять, а концентраторів — 7: у лікарні під Дніпром хворі дихають киснем по черзі

logo

У відділенні реанімації 13 хворих, найважчі. Кисневої підтримки потребують майже всі.

У Павлоградській лікарні інтенсивного лікування за добу надходять 15 людей, виписуються 10-12. В реанімації перебувають більше десятка людей і всі вони вимагають кисневої підтримки.

«Старий корпус для нових хворих»: у лікарні Мечникова у Дніпрі відкрили додаткове приміщення для пацієнтів з COVID-19

Про це в соцмережі розповіла лікарка медзакладу Ірина Жицька.

«День за днем , ніч за ніччю , ми все чекаємо, що потік хворих зменшиться, але пацієнти прибувають, хтось заходить сам, а інших швидка завозить на каталці. Зараз виписуємо за добу 10-12 чоловік, а надходить 15. У відділенні реанімації 13 хворих, найважчі. Кисневої підтримки потребують майже всі», — говорить медик.

жицька

Вона розповідає, що пацієнти до них потрапляють після лікування сімейного лікаря, коли воно не дає результату, і стан погіршується.

«Слабкість неймовірна, людині важко триматися на ногах, лихоманка постійно вище 38, іноді вона тримається декілька днів. Люди виснажені, задишка, неможливо розмовляти , не те що ходити, вночі -почуття нестачі повітря. На сьогодні лікарня уклала договори на ліки на всі кошти НСЗУ, але їх не вистачає, а деяких препаратів на ринку дефіцит, ми їх чекаємо тижнями, приходять маленькими партіями, за добу роздаємо хворим. Якщо препарату немає, ваші родичі будуть шукати його в аптеках, де теж препарати відсутні, або ціна захмарна»,  — розповідає Ірина Жицька.

Вона додає, що відділення реанімації Павлоградської лікарні інтенсивного лікування забезпечено киснем, хворі дихають цілодобово, в госпіталі працюють тільки кисневі концентратори — їх 7, а хворих які потребують кисню — 13, тож пацієнти дихають по черзі.

«Потрібно більше, але на сьогодні на ринку України у продажу їх не має! Лікарня закупила чотири, але чекаємо поставку вже більше трьох тижнів, обіцяють до кінця листопада. Заключаємо договори ще на 10, а обіцяють їх тільки у грудні! Деякі родичі пацієнтів самі шукають, купують-перекуповують концентратори «на руках»( ціна зараз 22 -60 тисяч гривень). Подумайте ще раз! Чи потрібно все це вам? Невже так важливо хизуватися один перед одним, тим , що не вірите у вірус, ризикувати життям своїх близьких», — говорить лікарка.

Повідомляється, що у Павлоградській лікарні вже одужали 200 пацієнтів, а 15 — ніколи не повернуться додому.

Нагадаємо, що в Україні відзвітували про медичних закупівлях для боротьби з коронавірусом. А також озвучили план дій відповідно до 4 рівнів небезпеки.