П’ять тисяч людей четвертий місяць сидять без води. Опалювальний сезон — також під питанням

logo

Енеретики вже не вірять в обіцянки про реструктуризацію боргу.

Понад 5 тисяч людей уже більше чотирьох місяців змушені виживати без води. У селищі Губиниха на Дніпропетровщині крани сухі ще від літа. Тоді обленерго знеструмило місцевий водоканал через багатомільйонні борги. А тепер селище опинилося на межі комунальної катастрофи, бо без води в домівках не буде й тепла. Люди у відчаї вийшли на чергову акцію протесту.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Обурені люди влаштовують мітинг під вікнами райдержадміністрації. Вони вже чотири місяці без води. Куди тільки не писали скарги, вже і дороги перекривали – результату нуль, у кранах так само сухо, як і було.

«Не можна включити наші котли, не можна включити машинки, діти ходять немиті в садик, у школу», — нарікає місцева жителька Марія Черниш.

Відтоді, як місцевий водоканал відключили за борги, воду до селища підвозять на пожежних машинах. Її на потреби понад 5 тисяч жителів не вистачає, тож вони змушені по кілька разів на день бігати до колодязів.

«Навіть туалет немає чим набрати. Справляємося так: беремо баклажку, наливаємо, гріємо на газу, миємо. Двічі-тричі сполоскуємо – у нас же ж діти», — каже мешканка Губинихи Анна Ковальчук.

ВідеоНа Дніпропетровщині селяни вийшли на акцію протесту, бо понад 4 місяці змушені жити без води

Зневоднені. Понад 5 тисяч людей уже більше чотирьох місяців змушені виживати без води. У селищі Губиниха, на Дніпропетровщині, крани сухі ще з літа. Тоді Обленерго знеструмило місцевий водоканал через багатомільйонні борги. А тепер селище опинилося на межі комунальної катастрофи, бо без води в домівках не буде й тепла. Люди у відчаї вийшли на чергову акцію протесту. 

На Дніпропетровщині селяни вийшли на акцію протесту, бо понад 4 місяці змушені жити без води

На галас мітингувальників виходить очільник райадміністрації. Каже, водоканал накопичив понад 14 млн грн боргу, бо люди не платять за послуги, а старі труби постійно проривають.

«За 2016-2017 роки райадміністрація поповнювала статутній фонд водоканалу для того, щоб не було боргів. За ті два рокі ми поповнили близько 9 млн грн», — говорить виконувач обов’язків голови Новомосковської райдержадміністрації Олександр Чечеленко.

Цього року з бюджету виділили лише мільйон — більше на підтримку збиткового підприємства грошей у місцевому бюджеті немає. Тож людям радять створити власне комунальне підприємство і почати з нуля.

«Не допоможе. Я вам одразу кажу. Це все марно», — каже директор КП «Новомосковськ водоканал» Василь Колп.

На відміну від водоканалу в обленерго свою позицію пояснюють чітко.

«Для нас реструктуризації боргу вже недостатньо. Ми цим шляхом уже кілька разів йшли і, на жаль, гроші не отримали. Нині – реструктуризація і 30№ першого траншу», — зазначає директор із продажу Дніпропетровських електричних мереж Юрій Федько.

А це – близько 4 млн грн. Таких грошей ні у водоканалу, ні у сільради намає. Але здаватися жителі Губинихи не збираються – кажуть, що протестуватимуть, доки в їхні домівки не повернеться вода.

Антон Мачула