Острівець комуністичної спадщини: що буде з перейменуванням Дніпропетровської області

logo

Народні депутати не змогли досягти одностайності в питанні перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Це заощадить кризовій українській економіці кілька мільйонів, але збереже «радянський острівець» посеред України.

Таку думку в коментарі 24 каналу висловив керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Чудовський і партнери» Ігор Чудовський.

Буде острівець комуністичної спадщини в самому центрі України. Для кризової економіки України відстрочка в перейменуванні заощадить мільйони гривень,– зауважив юрист.

На думку Чудовського, питання перейменування Дніпропетровщини буде вноситися знову до порядку денного ВРУ, оскільки «річка Дніпро не пересохне, а тому підстави перейменування завжди будуть актуальні для Верховної Ради будь-яких скликань».

Нагадаємо, 20 листопада ВР прийняла рішення про перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку. На порядку денному стояло також питання про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, але в ньому законодавці не дійшли одностайності. Відповідні зміни назв областей відбуваються в рамках закону про декомунізацію: у 2016 році Рада перейменувала обласні центри Дніпропетровськ та Кіровоград на Дніпро та Кропивницький відповідно.

Що таке закон про декомунізацію?9 квітня 2015 року Верховна Рада України підтримала внесений Кабінетом Міністрів законопроект про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, а також заборонила їх пропаганду і символіку.

Однією з головних позицій закону є визнання комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні злочинним і таким, що проводив політику державного терору. Відповідно до закону, пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів та їх символіки «визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму та забороняється».

Після того, як закон набув чинності, в Україні почали перейменовувати вулиці і міста із «радянським корінням».