Оркестр «Времена года» вперше в Україні зіграв «Паліндром» Гайдна

logo

Оркестр "Времена года" вперше в Україні зіграв "Паліндром" Гайдна

10 червня зі сцени Дніпровського театру драми та комедії пролунала прем’єра 47-ї симфонії Йозефа Гайдна, яку раніше не виконували в Україні. Цей твір став частиною концерту «Австрійська сюїта», яким камерний оркестр ім. Гаррі Логвина «Времена года» закрив свій 26 концертний сезон.  Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу «Культурної столиці».

Дмитро Логвин, художній керівник і диригент першого і єдиного в Україні приватного камерного оркестру, народний артист України, говорить, що, складаючи програму кожного виступу свого колективу, він не гортає ноти, не переглядає каталог із творами, а чекає на знак. Так було і цього разу — маестро натрапив на «Австрійську сюїту» Сергія Борткевича, яка дала назву концерту і до якої «допасувалися» твори великих австрійців Йозефа Гайдна, Вольфганга Амадея Моцарта і Франца Шуберта.

Сергій Борткевич частину життя провів у Австрії і там похований, проте народився він у теперішній Україні — 1877 року в Харкові. Останніми роками його все частіше виконують на батьківщині. Камерний оркестр «Времена года» зіграв твір Борткевича уже втретє.

Друге відділення «Времена года» розпочали із «Адажіо та фуги» Моцарта, незвичного для цього композитора твору: одні люди, які не знають ім’я автора, гадають, що чують композицію Баха, інші — що Бетховена.

І закрила концерт 47-ма симфонія Гайдна, яка також має назву «Паліндром». Паліндром — це набір символів, літер, слів, які однаково читаються зліва направо і навпаки. Так Гайдн написав і 3-тю частину своєї 47 симфонії. Увечері 10 червня оркестр «Времена года» виконав її вперше в Україні, підтримуючи власну традицію, започатковану з перших днів існування колективу, — відкривати для себе і слухачів нові твори.

27-й концертний сезон камерний оркестр ім. Г. Логвина «Времена года» — один із основних проектів програми Бориса Філатова «Культурна столиця» — розпочне у жовтні.