Омбудсман відкрив провадження щодо ГУ МВС у Дніпропетровській області за неправомірну відмову

logo

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за зверненням Марії Томак, координатора «Медійної ініціативи з прав людини», відкрив провадження щодо ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Дніпропетровській області. Предмет оскарження: надання неправомірної відмови на інформаційний запит.

 

 

У жовтні 2016 року ГУ МВС України в Дніпропетровській області відмовилося надати інформацію щодо розформування одного з батальйонів спецпризначення і перепідпорядкування його управлінню МВС іншої області. Ліквідаційна комісія ГУ МВС в Дніпропетровській області у відповіді на запит зазначила, що така інформація відноситься до конфіденційної і послалася на закони «Про захист персональних даних» і «Про інформацію».

 

У відповідь МІПЛ за допомогою адвоката Юлії Науменко підготувала дві скарги – до МВС на необґрунтовану відмову в задоволенні запиту на інформацію, а також до Уповноваженого Верховної Ради про скоєння адміністративного порушення. 

У скарзі до Омбудсмана Марія Томак зазначає, що у відмові у задоволенні запиту вказано, що «запитувана інформація відноситься до конфіденційної». Однак, при цьому не враховано, що самого лише віднесення інформації до конфіденційної недостатньо для відмови у її наданні. Запитувачка завважує, що до її запиту не було застосовано трискладовий тест, який єдиний є мотивованою підставою для відмови, атакож процитувала ч. 7 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», в якій зазначено, що обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Тобто якщо документ, що вона його запитувала, містить персональні дані чи іншу конфіденційну інформацію, то її має бути заретушовано, а запитувану інформацію надано.   

Реакції від МВС на скаргу поки не було.

«Медійна ініціатива за права людини надсилає по кілька інформаційних запитів на тиждень до різних державних інституцій і установ. На превеликий жаль, далеко не на всі запити ми отримуємо адекватні чи вичерпні відповіді, а нерідко наші запити ігноруються взагалі. Серед основних порушників — Головна військова прокуратура і її очільник Анатолій Матіос, Міністерство внутрішніх справ на чолі з міністром Арсеном Аваковим, поліція Станично-Луганського району Луганської області і її начальник Олексій Іванов», — прокоментувала МІПЛ на своїй сторінці у Фейсбуку. 

«Доступ до правди»