Офіційно: всі центри надання первинної допомоги Дніпра мають електронні черги

logo

Офіційно: всі центри надання первинної допомоги Дніпра мають електронні черги

Сьогодні, дев’ятого лютого, у Дніпрі впровадили сервіс електронної черги до останнього центру надання первинної медико-санітарної допомоги, тобто відтепер усі медичні центри міста працюють зі системою електронної реєстрації. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця події – Центру надання первинної медико-санітарної допомоги №10.

У місті працюють 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги та 73 амбулаторії. На сьогоднішній день 40% дніпрян користуються сервісом електронної реєстрації. Електронні черги значно спрощують роботу лікарів та процес відвідування лікарні пацієнтам, оскільки останнім не потрібно витрачати багато часу у чергах, а лікарі заздалегідь зможуть спланувати візит пацієнта, завдяки інформації про скарги хворого у електронній формі. Також ця система дозволить розгрузити реєстратуру в амбулаторіях.

Як зазначає заступник начальника відділу з організації первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Юлія Віклієнко, була проведена колосальна робота з навчання спеціалістів, закупівлі комп’ютерів та оснащення мережею Інтернет усіх амбулаторій. На даний момент система працює стабільно і проблем майже не виникає.

Проте центри первинної допомоги продовжують працювати за двома системами реєстрації: електронна та стара, коли пацієнт перебуває у режимі живої черги. Тобто якщо хворий не має доступу до Інтернету, він все одно може відвідати лікарню.

«Ми розробили нову електронну систему Helsi, за допомогою якої пацієнти зручно та не покидаючи домівок реєструватися на прийоми до лікарів. На сьогоднішній день наша система функціонує у восьми медико-санітарних закладах міста, інші чотири поки що користуються іншими сервісами. Проте зараз йдуть перемови стосовно створення єдиної електронної бази даних. Щодня у системі фіксується більше чотирьох записів пацієнтів, тобто попит на дану форму реєстрації присутній», — розповів директор провадження електронного сервісу Helsi Євген Донець.

Поки що складністю впровадження даної системи є те, що спочатку пацієнти дізнаються про даний сервіс у реєстратурі, потім дають згоду на занесення їх персональних даних до єдиної бази і після цього вони мають можливість користуватися системою Helsi. У подальшому планують створення ще електронної карти пацієнта.

Нагадаймо, як лікрані у Дніпрі переходять в електронний формат.

Автор: Ольга АНДРОСОВА